‘ABİDE’ araştırma programı başladı

0
15

Milli Eğitim Müdürlüğü, Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi (ABİDE) Araştırması Çalışma Programı açılışı yapıldı.

ABİDE Araştırması Çalışma Programı açılışında öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, 10 farklı ilçeden 32 ilgili branş öğretmeninin katılımlarıyla 10-14 Eylül tarihleri arasında Balıkesir Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Merkezinde yapılacak çalışmada öğrencilerin Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler alanlarında zihinsel becerilere sahip olma durumlarının ve bu becerilerle ilişkili özelliklerinin (öğrenci, öğretmen, okul) belirlenmesini amaçladığını söyledi.

Yıldız, “Birçok ilde olmayan böylesine kapsamlı bir ölçme değerlendirme merkezine sahip olmak bizler için büyük bir bahtiyarlık. Bu güzel merkezin vücuda gelmesinde emeği olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu merkezin kapıları ilimizdeki öğretmenlerimizin tamamına açık. Öğretmen arkadaşlarımız yapacakları her türlü araştırma-değerlendirme çalışmasıyla ilgili merkezimizden destek alabileceklerdir” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here