“Adam gibi öğrenciler yetiştirin”

0
11

Vali Ersin Yazıcı, Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle BENGİ projesi kapsamında kitap okudu, öğretmenlerle toplantı yaptı. Öğretmenlere değerler eğitimi vurgusu yapan Vali Yazıcı, “Öğrencilerin kalplerine sevgiyi, insan ve kul hakkını yerleştirmezsek, toplumda rahat yaşayamayız. 10 yaşındaki çocuklarınız gittiği bakkalda tacize uğrar, çünkü o adam insani duygularla hareket etmiyor” dedi.

Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelen Vali Ersin Yazıcı, Gazetecilik Bölümü’nün de yer aldığı okulda Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ve gazetecilerle birlikte kitap okuma saatine katıldı. Öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, salonu dolduran liselilerle hayalleri, meslek seçimi, yalan, saygı sevgi, güven ve dostluk kavramları üzerine sohbet etti. Meslek Lisesi öğrencilerine tek tek söz veren ve görüşlerini alan Yazıcı, meslek yaşamı boyunca edindiği tecrübeleri paylaştı, yaşamından örnekler verdi.

“İNSAN VE KUL HAKKINI ÇOK İYİ ANLATMALIYIZ”

Kitap okuma saatinin ardından okul öğretmenleri ile toplantı yapan Vali Ersin Yazıcı, değerler eğitiminin önemine dikkat çekti, öğrencilere insan ve kul hakkının çok iyi anlatılması gerektiğini söyledi.

Yazıcı, “Son dönemde hepimiz bir garip hale geldik. İnsanlar birbirlerine güvenmiyor. Karnını doyuran herkes güvenliğini düşünüyor. Biz çocuklara sevgiyi, saygıyı öğretemezsek üzülürüz. Türkiye’de son aylarda çocuklara cinsel taciz konuşuluyor. Cezalara rağmen suç işlenmeye devam ediyor. Biz insanlara sevgiyi, insan haklarını, inancı, kul haklarını öğretip, kalplerine nakşedemezsek bu olaylar devam eder biz de toplumda rahat yaşayamayız” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here