Adaylara ücretsiz danışmanlık hizmeti

0
5

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, ‘Merkezi Sınav Yerleştirme’ rehberlik çalışmalarını Yarış Ortaokulu’nda inceledi. Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, Şube Müdürleri Fahri Acar ve Ferhan Şahin’in de eşlik ettiği ziyarette Yarış Ortaokulu Müdürü Orhan Aydın’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü  Yakup Yıldız, rehberlik odalarını da gezerek, öğrenci ve velilerle bir süre görüştü.

Rehberlik çalışmalarını titizlikle gerçekleştiren öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, yapılan çalışmanın yerleştirme sürecinde çok önemli olduğunu belirterek, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak önceliğimiz her zaman öğrencilerimiz oldu. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize yerleştirme sürecinde destek olmak, velilerimizin zihinlerinde oluşan sorulara en hızlı şekilde cevap vermek ve yanlış bilgilendirmeyi ortadan kaldırmak amacıyla şu an ilimizde toplam 103 danışmanlık merkezinde 343 öğretmenimizle öğrenci ve velilerimize danışmanlık hizmeti çalışmamızı başlattık.

Dursunbey, Edremit ve Altıeylül ilçelerimizde üç mobil aracımızla da öğrenci ve velilerimize direkt mahallinde danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Emeği geçen okul müdürlerimize ve rehber öğretmenlerimize teşekkür ediyor; tercih döneminin tüm öğrenci ve velilerimiz için hayırlı olmasını; her şeyin gönüllerince sonuçlanmasını temenni ediyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here