Adıyaman’a selam yolladı

0
2

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Balıkesir’e gelen 100 kişilik Adıyaman kafilesini konuk etti, öğrencilerden arkadaşları ve ailelerine Balıkesir’in kültürünü, doğasını, tarihini anlatmalarını istedi, Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’den selam gönderdi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine bağlı 21 ilden 15 yaş altı 50 bin çocuğun  ülkenin farklı şehirlerini ziyaret etmelerinin planlandığı ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Balıkesir’e gelen 100 kişilik Adıyaman kafilesi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret etti.

Çocuklar arasındaki kardeşlik ruhu ve bilincinin geliştirilmesi milli ve manevi değerlerin paylaşılması ve gelecek nesillere aktarılmasının ana temayı oluşturduğu projenin Adıyamanlı konuklarına seslenen  Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Sizleri bugün Balıkesir’de misafir etmekten dolayı çok mutluyuz. Balıkesir’imizin kültürünü, doğasını, tarihini gittiğinizde arkadaşlarınıza anlatın. Kuva-yi Milliye şehrinden selamlar götürün.

Sevgili çocuklar, sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Nitekim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sizlere güvendiğini açıkça gösterdi. Seçme yaşı 18 iken seçilme yaşı çok daha yüksekti. Bu yaşı 18’e düşürerek sizlerin milletvekili adayı, belediye başkan adayı, belediye ve il genel meclislerine adaylık ve muhtarlık için bile aday olabiliyorsunuz. Bu sizlere olan güvendir. Sizlerin önemsendiğinizi bilmenizi istiyoruz” dedi.

Ziyaretin ardından Batman’ın Kozluk ilçesinde şehit edilen öğretmen Aybüke Yalçın’ın sosyal medyada seslendirdiği Mağusa Limanı Türküsünü Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na seslendiren Damla isimli öğrenci, duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Başkan Zekai Kafaoğlu tarafından çeşitli hediyeler verilen çocuklar gün boyunca Balıkesir’in tarihi mekanlarını gezerek bol bol fotoğraf çekti. İmran YOLAÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here