AHP’de ambulans çilesi

0
1

Balıkesir il merkezinde amatör futbolun kalbinin attığı Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nde (AHP), ambulans çilesi yaşanmaya devam ediyor. Pazar günü yaşanan olaya şahit olan sporseverler tepkilerini gösterirken, yetkililerin sorunu çözmemesi halinde yaşanacak daha vahim olayların  sorumlusu olacağını dile getirdi.

Pazar Günü Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri 1 No’lu Saha’da oynanan Yakupköyspor-Nergizspor karşılaşmasının 69. dakikasında hava topu mücadelesinde rakibiyle çarpışan Nergizsporlu Oğuzhan Gülaçtı, aldığı darbenin etkisiyle yerde kaldı.

Oyunu durduran müsabakanın hakemi Burak Bülbül, sağlık görevlilerini sahaya davet etti. Oğuzhan Gülaçtı’ya ilk müdahaleyi yapan sağlık görevlileri, oyuncuyu sedye ile saha dışına aldı. Ancak yarı baygın vaziyette olan oyuncunun acil olarak hastaneye yetiştirilmesi gerekiyordu ama Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nde her zaman olduğu gibi yine ambulans yoktu.

Bunun üzerine 112 aranarak, ambulans çağrıldı. Ambulansın gelmesi yaklaşık 15 dakika sürdü ve oyuncu bu sürede sahanın kenarında baygın vaziyette yatarak, beklemek zorunda kaldı. Ambulanstaki sağlık personelinin yaptığı ilk kontrollerin ardından hastaneye kaldırılan ve gözü moraran ve kapalı olan oyuncu, 3 saat müşahede altında tutuldu.

Oyuncunun saha kenarında beklediği esnada, Cumartesi ve Pazar günleri ortalama 5-6 karşılaşmanın oynandığı Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nde ambulans olmaması, takım yetkilileri ve sporseverlerin tepkisine sebep oldu.

Sporun temelinin sağlık olduğunu dile getiren takım yetkilileri, ambulans sorununa çözüm bulunmasını istedi. Spor ve sağlık ile ilgili kuruluşların yetkililerini göreve davet eden sporseverler ise yaşanan sakatlıkların daha kötü sonuçlanmaması için tedbir alınmasını istedi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here