Ak Parti adayları vali ve başkana çıktı

0
7

Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan ve Ak Parti milletvekili adayları, Vali Ersin Yazıcı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret etti.

Ankara’da düzenlenen, ‘Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım’ toplantısından dönen Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan ve Ak Parti milletvekili adayları, ayaklarının tozuyla protokol ziyaretleri düzenledi. İlk ziyareti Büyükşehir Belediyesine gerçekleştiren Demiraslan ve milletvekili adayları, bir süre Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın Balıkesir’e gelişiyle ilgili programında görüşüldüğü toplantıda Demiraslan, seçim beyannamesini de değerlendirdi.

“VAKİT TÜRKİYE VAKTİ”

‘Vakit Türkiye vakti’ sloganıyla yola çıktıklarını belirten Demiraslan, “24 Haziran seçimleri, Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden birisi olacak. Bu seçimler sadece kapsayacağı dönemle sınırlı bir öneme sahip değil, Ak Parti’nin 2023 hedefleri doğrultusunda da önem taşıyor. Türkiye’nin eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında bir yol ayrımında olduğunu, 24 Haziran seçimlerinde milletin bu mücadeleyle ilgili kesin kararını vereceğini düşünüyoruz. Türkiye’de ekonomik istikrarın devamı ve toplumun huzuru hizmet etmeye devam edecek” diye konuştu.

Hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekili seçimlerinden zaferle çıkacaklarına emin olduğunun altını çizen Hasan Demiraslan, “Cumhurbaşkanımız, yüzde 50’nin çok üzerinde bir oyla kazanma hedefi koydu. Bu hedef doğrultusunda milletimizle olan gönül bağımızı daha da güçlü tutup, onların desteğiyle bu hedefe ulaşacağız” dedi.

“FETÖ OYUNLARINA FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Demiraslan, Ak Parti’nin 16 yıldır Türkiye’yi istikrarlı bir şekilde yönettiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devirmek için bütün küresel güçler ve yerli işbirlikçilerin birleştiğine vurgu yaptı.

Oy konusunun bile manipüle edilmek istendiğine dikkat çeken Demiraslan, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyunu Erdoğan’a vereceğini, milletvekilliğinde ise Ak Parti’ye oy vermeyeceğini söyleyenler var. Bu apaçık bir FETÖ oyunudur. Ak Partilinin oyu Ak Partiyedir. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ak Parti Genel Başkanımız Erdoğan, milletvekilliğinde de partimizin mecliste güçlü bir şekilde temsili için var gücümüzle çalışacağız. Ortada ciddi bir oyun var. Bundan önce olduğu gibi Allah’ın izniyle bu oyunu da bozacağız” dedi.

İl Başkanı Hasan Demiraslan ve milletvekili adayları daha sonra Vali Ersin Yazıcı’yı ziyaret etti. Demiraslan, herkesin huzur ve güven ortamı içinde oyunu kullanması gerektiğini kaydetti. Ak Parti Balıkesir milletvekili adaylarına ziyaretleri için teşekkür eden Vali Yazıcı, hem kendilerine hem de diğer milletvekili adaylarına başarı dileklerinde bulundu. Ziyarette Ak Parti milletvekili adayları Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Ömer Alan, Osman Bıldır, Zeynep Deniz ve Encan Aydoğdu yer aldı. Orhan KÖKEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here