Ak Parti’den broşürlü uyarı!

0
2

Ak Parti İl Teşkilatı, ABD’de de görülen ‘Halkbank Davası’ ile ilgili vatandaşlara doğru bilgi verilmesi amacıyla broşür bastırıp dağıttı. Binlerce broşür kapı kapı dolaşılarak vatandaşlara teslim edildi.

Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, son zamanlarda gündemi yoğun bir şekilde meşgul eden ‘Halkbank Davası’ kumpasının kurgu ve yalandan ibaret olduğunu söyledi.

Bu kumpasın amacının çeşitli kurgu ve yalan iddialarla Türkiye’yi zor durumda bırakıp ekonomik darbe yapılmasının hedeflendiğini söyleyen Demiraslan, “ABD merkezli bu yeni ekonomik darbe girişimi yargı, kredi derecelendirme kuruluşları ve basın olmak üzere üç ana koldan yürütülüyor” dedi.

“FETÖ TİYATROSU SAHNEDE”

ABD’de görülen davanın hakimi, savcısı, tanık ve delilleriyle tamamen bir tiyatro olduğunu dile getiren Demiraslan, “Bu dava bir çadır mahkeme tarafından gerçekleştiriliyor ve FETÖ’nün tiyatro sahnesi gibi Türkiye’nin iç siyasetine müdahale edilmeye çalışılarak kumpas kurulması amaçlanıyor” dedi.

ABD’de sahne alan davanın Türkiye ve Amerika arasındaki ilişkilere zarar verdiğini belirten Demiraslan, “Bizler AK Parti Teşkilatları olarak bu davanın her iki ülkenin ilişkilerine zarar vermeden sonuçlandırılmasının iki ülkenin çıkarına olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’nin yargılama yetkisine, egemenliğine saldırı olarak değerlendiriyor ve kabul etmiyoruz.  FETÖ’nün tiyatro kumpası olarak yayılan haberlerle ilgili halkımızı doğru bir şekilde bilgilendirmek amacıyla Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı tarafından hazırlanan bilgilendirme broşürlerini İl Gençlik Kolları Başkanlığımızca kapı kapı gezerek halkımıza ulaştırdık. Ak Parti teşkilatı olarak bizler, bu süreçte halkımızı bilinçlendirmeye devam edeceğiz” diye konuştu. İmran YOLAÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here