Akın, icralık çocukları meclise taşıyacak

0
2

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, kamuoyunda ‘icralık çocuklar’ olarak bilinen soruna meclis açılır açılmaz neşter vuracaklarını söyledi. Akın, “Geleceğimizin teminatı, ülkemizin aydınlık yarınları çocuklarımızı yaşadıkları her sorundan kurtarmak boynumuzun borcudur” dedi.

Türkiye’de boşanmaların giderek arttığını, TÜİK verilerine göre geçen yıl boşanma sayısının 128 bin 411’e yükseldiğini belirten CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “Boşanan çiftlerin çocukları ise çoğunlukla büyük mağduriyetler yaşıyor. Kamuoyunda icralık çocuklar olarak bilinen nafaka mağduru babaların icralık çocukları toplumda kanayan bir yara. Toplum vicdanını derinden yaralayan bu soruna meclis açılır açılmaz neşter vuracağız.

Boşanan çiftlerden babaların çocuklarının bir defa görmek için 400 lira, iki defa görmek için ise ayda 800 lira icra ödemesi yapmak zorunda kalıyor. Eski eşleri izin vermediği için çocuklarını icra yoluyla haczederek gören babalar ve hatta anneler var. Bu durum sadece ebeveynleri değil, geleceğimizin teminatı, ülkemizin aydınlık yarınları çocuklarımız bu olaylardan en çok zarar görenler. Çocuklarımızı yaşadıkları her sorundan kurtarmak boynumuzun borcu. Meclis açılır açılmaz gereğini yapıp çocuklarımızın bu mağduriyetlerden kurtulması için gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını isteyeceğiz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here