Akın: İthalat yerine üreticiyi destekleyin

0
3

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, hükümetin Tunus’tan zeytinyağı ithal edeceklerini söylemelerine tepki gösterdi.

Akın, yerli üreticiyi desteklemek yerine hükümetin ithalat yoluna gitmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Seçildiği günden bu yana zeytinciliğe desteğiyle bilinen milletvekili Akın, zeytin üreticisine devlet tarafından destek verilmesi için bir kanun teklifi verdi.

Akın’ın açıklamaları şu şekilde: “Zeytinde en bereketli yılın yaşandığı yıl gündemimizde ihracatı arttırarak, zeytinyağında katma değer üretip dünyada Türk zeytinyağı algısı yaratmak olması gerekirken iktidar Tunus’tan zeytinyağı ithal edileceğini söyledi. Bu ülkede zeytin üreticisi yok mu? Sizin üreticimizle derdiniz nedir? Tunus’tan zeytinyağı ithalatı kabul edilemez. AKP hükümeti sayesinde yurtdışı gezileri çarşı pazar alışverişine döndü. Koskoca ülkenin dış politikası domates, buğday, kırmızı et, zeytinyağı sarmalına takıldı kaldı. Biz zeytinyağına sarı altın derken maşallah iktidar 2017 yılını ithalatın altın yılına çevirdi.İktidar paralarını vergi cennetlerinde kaçırırken, diğer ülkelerde ürünlerini ithalat cennetine dönen ülkemize satar oldu. Buradan sormak istiyorum biz başka ülkelerden bir şeyler alıp duruyoruz da, niye karşı taraftaki ülkelerin bizden bir şey aldığı yok? Neyin karşılığında bu alımlar yapılıyor? Bunun hesabını milletimize vermek zorundasınız.” (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here