Akın: Millet değişim istiyor

0
11

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, meydanlarda davul çaldı, hemşerileriyle bir araya geldi.

Sındırgı’da çalışmalarını sürdüren CHP Milletvekili Ahmet Akın, ilk olarak Işıklar Mahallesi’nde hemşerileriyle bir araya geldi. Hemşerilerinin sorunlarını dinleyen Akın, “Ülkemizin birbirinden önemli sorunları var; sorunları çözmeye 24’ünde sorunlara neden olandan kurtularak başlayacağız. Artık meydanları taşımayla bile dolduramıyorlar, milletimiz bu yorgun tek adam yönetimden bıktı, artık değişim istiyor” dedi.

Daha sonra Yüreğil Mahallesi’ne geçen Akın, seçim bildirgesini anlattı. “Yetki de siz de; söz de siz de; bizim istediğimiz bize yetki verirseniz sizi mutlu etmek. Lafla değil icraatla yapacağız. AKP’liler gelirse sorun, gölet sözü verdiniz mi, vermediniz mi? Muhtarımızı severiz, çalışıyor, onu ayırıyorum ama onun da yetkisi yok. Belediyemiz vardı, aldın; beldemizden, belediyemizden ne istedin.

Şunu da sorun; ekip biçiyoruz, hayvancılık yapıyoruz, ne olacak bizim halimiz? Size şunu derlerse, iyi olacak; o zaman şunu da sorun, 16 senedir sen yönetiyorsun, ne istedin de yapamadın veya neyi yapmak istedin de kim engel oldu? Nereden çıktı diyen olursa; bizim bir evladımız var, biz oy vermedik ama çalışıyor, biz Ahmet Akın’ı arayalım gelin birlikte konuşalım; söz veriyorum gelip birlikte konuşacağım. Oy alıyorlar, sonra ne arıyorlar ne soruyorlar. Ben bu mahallenin adını en az dört kere mecliste andım, mücadele ediyorum. Hayvancılık yapıyoruz, hayvancılıktan para kazanamıyoruz. Neden kazanamıyoruz. Fabrikalarda sorun var, bütün dış devletlerle kavgalıyız. Ben aynı zamanda partimizin Dış İşleri Komisyonu Üyesiyim, ülkemizi birlikte temsil ediyoruz. Bizim amacımız, sizlerin refahını arttırmak. Yüreğil’de yüreğinize konuşuyorum; yurtdışında konuşanlar içeriye efelenip mesaj veriyor ama arkadan bakanlarını gönderip özür diliyorlar. AKP döneminde tek bir dost devlet kaldı, onun adı da Devlet Bahçeli” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here