‘Alaturka Akşamlar’ konseri beğenildi

0
6

Karesi Park, TRT sanatçılarının sahne aldığı ‘Alaturka Akşamlar’ konserine ev sahipliği yaptı. Binlerce vatandaşın ilgiyle takip ettiği ‘Alaturka Akşamlar-Kurtdereli Özel Konseri’, Karesi Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan Karesi Park’ta gerçekleştirildi.

Balıkesirli sanatçı İsmail Özkan’ın sunuculuğunu yaptığı programda Turgay Başyayla ve Jale Parıltı şarkılarıyla Karesilileri coşturdu. Konsere katılan Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı da sevgiyle bağrına basan Karesililer, gece boyunca söylenen şarkılara eşlik etti, gönüllerince eğlendi.

Programın son bölümünde sahneye çıkan Belediye Başkanı Yılmaz, sanatçılara çiçek takdim ederek, “Ben Karesililere aşığım. Onlara unutamayacakları bir akşam yaşatan, yüzlerini güldüren sizlere bu nedenle çok teşekkür ediyorum. Ağzınıza, yüreğinize sağlık” dedi. Yılmaz, ayrıca vatandaşları bugün başlayacak olan Kurtdere Güreşleri’ne davet etti.

“KARESİ HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK”

Programın sunucusu İsmail Özkan ise; yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’dan övgü dolu sözlerle bahsederek, “Allah başarılarınızı daim etsin. Kendisi her zaman sanatın ve sanatçının yanında. Balıkesir ondan çok daha güzel hizmetler bekliyor. Ben teşekkürlerin en büyüğünü bizleri sizlerle buluşturduğu için Başkanım Yücel Yılmaz’a armağan ediyorum. İnsanın gönlü güzel olunca her şey güzel oluyor. Karesi de her şeyin en güzeline layık bir ilçe. İyi ki Karesiliyim, iyi ki bu memleketin evladıyım” dedi.

Ünlü sanatçı Jale Parıltı da; “Sizlerle olmak bizler için ayrı bir keyifti. Geldiğim için sizleri tanıdığım için çok mutlu oldum” derken; Turgay Başyayla ise; “Mihmandarlığınız, ev sahipliğiniz için özellikle de Karesi’ye yapmış olduğunuz çalışmalar için bu güzel yürekli halk için teşekkür ediyorum” dedi. İmran YOLAÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here