Altıeylül’de kırsal atağı

0
4

Altıeylül Belediyesi tarafından kırsal mahallelere sosyal tesisler yapılıyor. Şehir merkezinde bulunan imkanların kırsalda da olması için çalışmalar sürüyor.

Altıeylül Belediyesi Fen İşleri tarafından Köylüköy, Küçük Bostancı ve Karamanköy mahallelerinde yapımı başlayan Sosyal Tesis inşaatlarında sona gelindi.

Çalışmaları yerinde inceleyen ve konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hasan Avcı, kırsal mahallelerdeki vatandaşlara merkez mahallelerin rahatlığını yaşatacaklarını söyledi.

Avcı, “Altıeylül 81 kırsal mahalleden oluşuyor. Yerleşim yerleriyle yüzü aşkın kırsal bölgeye sahip bir ilçe. Kurucu Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu döneminde, merkezde ne varsa kırsalda da olacak ilkesiyle yola çıktık. Altıeylül Belediyesi olarak öncelikle kırsaldaki vatandaşlarımıza daha güzel hayat standardına kavuşturmak için büyük bir gayretle çalışıyoruz. Bugün Köylüköy sosyal tesisimizdeyiz. Birkaç kırsal mahallemizde daha önce yapmış olduğumuz sosyal tesisi haricinde şu an üç ayrı kırsal mahallemizde sosyal tesis çalışmalarımız devam ediyor. Bu sene en az beş mahallemizde mevcut okulları devraldık. Valimize ve Kaymakam beye bu konudaki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

İnşallah kademe kademe 81 kırsal mahallemizde mahalle konağı ve sosyal tesis olarak hepsini yapmayı düşünüyoruz. Kırsal mahallelerimizdeki vatandaşlarımızı şehir merkezi olanaklarından faydalanabilecek noktaya getirmek istiyoruz. Vatandaşlarımızın mutluluğu bizim mutluluğumuz. Vatandaşlarımızın mutluluğu için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam ediyoruz. Zekai başkanımızın açtığı yoldan devam ederek, vatandaşlarımızın memnuniyeti için gayret ediyoruz” dedi. İmran YOLAÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here