Altıeylül’den görme engellilere baston

0
8

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, ‘Engelliler Haftası’nda görme engelli vatandaşlara baston hediye etti. Avcı, Engelliler Haftası dolayısıyla Türkiye Görme Engelliler Derneği ve Balıkesir Görme Engelliler Gençlik ve Spor Derneği’ni ziyaret etti.

Görme Engelliler Derneği Başkanı Salih Mehmet Aslan, “Altıeylül Belediyesi, Zekai başkan zamanında bizim hamimizdi. Hasan Başkanımız da onun bıraktığı yerden devam ediyor. Gerek engelliler haftasında, gerek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bizi yalnız bırakmıyorlar. Bundan sonra da Altıeylül Belediyesi ile daha aktif projeler yaparak engelli vatandaşlarımızın sorunlarını yerel yönetimler iş birliği ile çözeceğiz.

Balıkesir’de engel çeşidi çok. Önemli olan belediyelerin ve diğer kurumların engellilerin sorunlarına engelliler ile çözüm bulmaları. Başkanımızın bizleri ziyaretinden çok memnun oldum” dedi.

Belediye Başkanı Hasan Avcı, Görme Engelliler Derneği ziyaretinde her bireyin engelli adayı olduğunu söyledi. Avcı, “Engelliler Haftası münasebetiyle Altıeylül Belediyesi olarak görme engelli kardeşlerimize baston takdim ediyoruz. Engelliler haftasında ziyaret ettiğimiz Görme Engelliler Derneği’nde bizlere ev sahipliği yapan dernek başkanımıza teşekkür ederim. Her bir birey engelli adayıdır. Yeter ki kalplerde beyinlerde engel olmasın. Bizim de belediyemizde engelli personellerimiz var onlarla çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Biz de engelli kardeşlerimizin en azından yanında olduğumuzu belirtmek cihetiyle bastonlarımızı takdim ettik” dedi.

Balıkesir Görme Engelliler Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Fatih Aktaş da; derneği ziyaret edip engelli kardeşlerini unutmadığı için Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya teşekkür etti. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here