Altyapı, CAN’landı

0
8

Balıkesirspor Baltok, Altyapı Genel Koordinatörlüğü görevine Can Cangök getirdi. Geçtiğimiz sezon devre arasına kadar kırmızı-beyazlı ekipte A Takım Teknik Sorumlusu olarak görev yapan Can Cangök, 20 ilçe ve şehrin tüm kulüpleriyle işbirliği içerisinde hareket ederek Balıkesirli gençleri ülke futboluna kazandırmaya çalışacaklarını söyledi.

Altyapı organizasyonunda yeni bir yapılanmaya giden Balıkesirspor Baltok’un başkanı Mustafa Bahçeci, kulüp tesislerinde düzenlenen basın toplantısında Can Cangök’ün Altyapı Genel Koordinatörlüğü’ne getirildiğini açıkladı. Başkan Bahçeci, yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda yeni oluşumla ilgili bilgi verdi.

Göreve geldiğinde ilk olarak altyapıya önem vereceklerini söylediğini hatırlatan Başkan Bahçeci, “Bugün, Balıkesirspor’un altyapısıyla ilgili aldığımız bir kararı sizinle paylaşıyoruz. Can Cangök hocamızla anlaştık. Ben, Balıkesirspor’da yönetici olarak ilk göreve başladığımda takımın başında Can Hoca vardı. O günden bugüne kadar da kendisinin Balıkesirspor sevgisini bilen birisiyim. Bugün de başkan olarak Can hocamla çalışma kararı aldık. Bugünden itibaren altyapının kaptanı Can Hoca olacak” dedi.

Yeni organizasyonla altyapıda güzel gelişmeler olacağını ifade eden Başkan Bahçeci, “Bunu da Can hocamızdan istedik. Bu düşüncemizi Giray Bulak hocamızla paylaştığımızda Can Hoca’nın kabul etmesi halinde kendisinin de onur duyacağını söyledi. Bunun üzerine yaptığımız görüşmelerde Can hocamızda da bu heyecanı gördük ve anlaştık. Bunu da kamuoyuyla paylaşmaktan çok mutluyum” dedi.

BAŞARI İÇİN REKABET

Balıkesir’deki futbol yapısını piramide benzeten Başkan Bahçeci, “Bugün için piramidin tepesinde olan Balıkesirspor’un yerinde daha güçlü durabilmesi için Bandırmaspor’un güçlenmesi gerekiyor. Ayvalıkgücü Belediyespor, Burhaniye Belediyespor, Gönen Belediyespor gibi başarılı takımlarımızı 3. Lig’e hatta 2. Lig’e taşımamız gerekiyor. Güçlenmek, bütün halinde olursa kalıcı, rekabet ise başarıyı getiriyorsa faydalı olur” dedi.

CANGÖK: LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM

Söz konusu Balıkesirspor olduğunda gerisinin teferruat olacağı düşüncesini hatırlatan Can Cangök ise “Öncelikle bu göreve gelmek benim için çok büyük onur. Başkanımız ve yöneticilerimizin bana verdiği değer çok önemli. Ben de yönetimimizin verdiği değere layık olmaya çalışacağım” dedi.

DİĞER KULÜPLERLE İŞBİRLİĞİ

Balıkesirspor’un kendi oyuncularını yetiştirmesi açısından potansiyelli bir kulüp olduğunu dile getiren Can Cangök, “Bugünden itibaren, hep birlikte Balıkesirspor’un altyapısını en iyi şekilde nasıl geliştiririz bunun için çalışacağız. Günümüz teknolojisine uygun şekilde hareket edeceğiz. Bunu yaparken de 20 ilçemizle ve diğer kulüplerimizle birlikte hareket edeceğiz. Amatör kulüplerle de bilgi, teknik adam ve oyuncu paylaşımı yapacağız” dedi.

YENİ İSİMLER EKLENECEK

Balıkesir’in futbol kültürünün gelişime müsait olduğunu belirten Can Cangök, “Balıkesirspor ve Bandırmaspor’un yanı sıra Ayvalıkgücü Belediyespor, Edremitspor, Burhaniyespor, Erdekspor ve Gönenspor, yıllarca profesyonel liglerde mücadele etti. Bigadiç, Sındırgı, Balya ve Havran başta olmak üzere tüm ilçelerimizde gelişime müsait gençlerimiz var. Geçmiş dönemlerde Olcan Adın, İlhan Eker, Egemen Korkmaz gibi Süper Lig görmüş isimler, Balıkesir’de yetişti. Son dönemde Furkan Çil, Uğur Aygören ve Oğuzhan Çapar gibi isimleri 1. Lig’de Balıkesirspor forması giyiyor. Şimdi bu isimleri artırmak zorundayız” dedi.

5 YILLIK SÜREÇ

Önümüzdeki 5 yılı yapılanma süreci olarak gördüğünü ifade eden Can Cangök, “Bu oluşuma hep birlikte destek olmalı, katkı vermeli ve neticeden de hep birlikte faydalanmalıyız. Mustafa Bahçeci başkanlığındaki yönetimin bu oluşuma sağlıklı şekilde destek olacağına inananlardanım. Bunu hissettiğim için görevi tereddütsüz kabul ettim” dedi.

ALTYAPIDAN KAÇIŞ YOK

Tüm kulüplerin altyapıya önem vermek zorunda olduğunu belirten Can Cangök, “Ekonomik şartlar her geçen gün zorlaşıyor. Bunun için kendimiz yetiştirmek zorundayız. A takımdaki altyapı oyuncu sayısı arttıkça her şey daha kolay olacaktır. Futbolcu maliyetlerinin çok yüksek olduğu Türkiye’de herkesin buna katkı vermesi gerekiyor. Balıkesirspor’u, Balıkesir’in sporunu el birliğiyle iyi yerlere taşımamız gerekiyor” dedi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here