Bahçeci: Hayalim Avrupa

0
5

Balıkesirspor Baltok, yeni yönetim kurulunun göreve gelmesiyle birlikte çıtayı yükseltti. Geride kalan bir aylık süreçte yaptıkları icraatları basın mensuplarıyla paylaşan Başkan Mustafa Bahçeci, Avrupa kupalarında mücadele eden bir Balıkesirspor hayal ettiğini söyledi.

Mustafa Bahçeci başkanlığındaki Yönetim Kurulu, Balıkesirspor Baltok Tesisleri’nde organize edilen iftar yemeği öncesinde düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Balıkesirspor Baltok Basın Sözcüsü Kemal Büyükakın’ın açılış konuşmasının ardından konuşan Balıkesirspor Baltok Başkanı Mustafa Bahçeci, “7 Mayıs’ta yapılan Genel Kurul’da Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte bir görev üstlendik. Görevimizin getirdiği sorumluluklar doğrultusunda o günden itibaren çalışmalarımıza başladık. İnşallah görev yaptığımız bu iki yıllık süre içerisinde hep birlikte bir yol arkadaşlığı yapacağız” dedi.

BULDUKLARI TABLOYU ÖZETLEDİ

Göreve başlamalarının ardından karşılaştıkları tabloyu özetleyen Bahçeci, “Göreve başladığımız 8 Mayıs günü itibariyle 35 milyon Lira borcu ve transfer yasağı olan, futbolcuları, yönetimi ve taraftarı moralsiz, bir kriz süreci vardı” dedi.

İşlerinin kolay olmadığının bilincinde olduklarını belirten Mustafa Bahçeci, “Bu koltuğa oturduktan sonra işimizin kolay olmadığını biliyordum. Ama Allah’ın izniyle yönetimimiz, basın mensupları, taraftarlarımız, kamuoyu ve tüm tarafların desteğiyle biz bu gemiyi çok iyi yüzdüreceğiz inşallah. Ben çok ümitliyim” dedi.

KADRO KORUNDU

Öncelikli hedeflerinin mevcut oyuncu kadrosunu korumak olduğunu dile getiren Mustafa Bahçeci, “Transfer yasağımız olduğundan mevcut oyuncuları elimizde tutmamız gerekiyordu. Sözleşmesi bitenler, bitmeyenler ve bitmeyip parasını alamayanlar vardı. Sıkıntı olmaması için adaletli bir şekilde hızla borcumuzu ödedik. Alacağı olan futbolcuların sorunlarını hallettik ve gönüllerini aldık. 7 oyuncumuzun sözleşmesi bitmişti. Altısıyla sözleşmemizi yeniledik. Burak Çalık ile de karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık” dedi.

TRANSFER YASAĞININ KALKMASI ZOR GÖRÜNÜYOR

Transfer yasağının Kış Transfer Dönemi’nde kaldırılması için çaba sarf edeceklerini ifade eden Mustafa Bahçeci, “Transfer yasağının temelini, önceki dönemlerde formamızı giyen Tadic’in alacakları oluşturuyor. O dönemde verilen transfer yasağının kaldırılması için yapılan girişimler esnasında gerçek olmayan bir belge düzenlenmiş. Bu durumu fark eden FIFA, iki dönem transfer yasağının devamına karar vermiş. Şimdi bu yasağın kaldırılması için çalışmalara başlayacağız” dedi.

6,5 MİLYON ÖDENDİ

Balıkesirspor’un Süper Lig’de mücadele ettiği dönemden bu tarafa devam eden sorunlar olduğunun altını çizen Mustafa Bahçeci, “Genel Kurul sonrası takımda bulunan oyuncularımızla bir toplantı yaptık ve alacakları olan futbolculara 6,5 milyon Lira ödeme yaptık. Bu görüşmelerden sonra futbolcular bizim yaklaşımımızdan hoşnut olduklarını ve bu yolda bizimle devam edeceklerini belirttiler” dedi.

BAŞKAN HUZUR İSTİYOR

Bundan sonrası için beklentisinin huzur olduğunu dile getiren Mustafa Bahçeci, Bunu da kendileri ile bire bir görüştüm. Ben kolej havası istiyorum dedim. Sizin para sorununuz olmayacak. Sizden bir şey istiyoruz ahlaklı olacaksınız. Çünkü siz Balıkesir’i temsil ediyorsunuz. Ahlaklı futbolcu kulüpte kalır. Ahlaksız futbolcu kulübün kapısından giremez” şeklinde konuştu.

AVUKATIN ALACAĞI 1 MİLYON 34 BİN LİRA

Önceki dönemden gelen borç rakamlarının anlamsızlığına da değinen Mustafa Bahçeci, “Bırakın futbolcuları birde avukatlara bile yüksek miktarda borçlanmışız. İstanbullu bir avukata 1 milyon 34 bin Lira borcumuz bulunuyor. Öyle ki bizim en fazla borçlu olduğumuz yerli futbolcumuzun alacağı bile 876 bin Lira” dedi.

BELEDİYE DESTEĞİ

Başta Spor Toto 1 Lig olmak üzere diğer alt liglerde mücadele eden kulüplerin belediye desteğine ihtiyaç durduğunu belirten Mustafa Bahçeci, “Balıkesirspor’a en büyük destek Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden geliyor. Kulübün borçları için daha önceki dönemlerde Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Edip Bey’in büyük destekleri olmuştu. Yeni Başkan Zekai Bey de bunun altında kalmadı” dedi.

TESİS MÜJDESİ

Yirmi yıl önce görev yaptığı dönemden bu tarafa Balıkesirspor Tesisleri’nde önemli bir değişiklik olmadığını ifade eden Mustafa Bahçeci, “Bu sabah, yeni yapacağımız tesislerin bulunduğu bölgeyle ilgili protokole imza attım. Önümüzdeki yıl, bu vakitlerde tesisleri yetiştirebileceğimizi düşünüyorum. Tesislerin yeri TOKİ konutlarının arkasında ve Değirmen Boğazı’na doğru bir alanda olacak. 153 dönümlük bir yer. Aslında 60 dönümü işimizi görecek ancak elli yıl sonrasını düşünerek alanı büyük tuttuk” dedi.

U21 TAKIMI UNUTULMADI

Spor Toto 1. Lig U21 Ligi şampiyonu olan genç oyunculardan övgüyle bahseden Mustafa Bahçeci, “U21 Takımımız, Spor Toto U21 Lig’de şampiyon olarak, Spor Toto Süper Lig U21 Ligi şampiyonu Beşiktaş ile Süper Kupa mücadelesinde karşılaştı. Beşiktaş karşısında çok iyi mücadele eden futbolcularımızın şansı yanında olmayınca, uzatma süresinin son bölümünde yediğimiz golle maçı kaybettik” dedi.

U21 Takımına 250 bin Lira prim vereceklerini açıklayan Mustafa Bahçeci, “Karşılaşma öncesinde soyunma odasına girdim ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun ikinci olan ekibe vereceği 75 bin Lira’nın yanı sıra kendilerine 50 bin Lira daha prim vereceğimi söyledim. Müsabakanın ardından ise soyunma odasındaki oyuncularımız büyük üzüntü yaşıyordu. Ben de primlerini 250 bin Lira’ya çıkardığımı söyledim” dedi.

BAHÇECİ: HER ŞEY BALIKESİR, HER ŞEY BALIKESİRSPOR İÇİN

Hayalinin Avrupa kuparında oynayan bir Balıkesirspor olduğunu dile getiren Mustafa Bahçeci, “Stadyumu ve yedi yıldızlı tesisleriyle, başarılı altyapısıyla bir kulüp hayal ediyorum. Bu hayali birlikte gerçekleştireceğiz. Bize inananları mahcup etmeyeceğiz. Sloganım, ‘Her şey Balıkesir için, her şey Balıkesirspor için’ olacak” dedi.

STADIN ZEMİNİ YENİLENİYOR

Atatürk Stadyumu zeminin yenilenmesi için yapılan ilk ihalenin iptal edilmesinin ardından ikinci ihalenin yapıldığını belirten Mustafa Bahçeci, “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, ihale sürecini yürütüyor. Ben de ihaleyi alan müteahhit firmayla görüşüp, Atatürk Stadyumu’nun sezon başında hazır hale getirilmesi çaba sarf edeceğim” dedi.

KRİTERLER YERİNE GETİRİLDİ

Geçtiğimiz sezon 3 puanın silinmesine neden olan Ulusal Kulüp Lisansı kriterlerinin yerine getirildiğini ifade eden Mustafa Bahçeci, “Bu hususta tek eksiğimiz, Atatürk Stadyumu’nun fiziksel şartlarıyla ilgili eksiklikler kaldı. Bizim kullandığımız stat, Bolu Atatürk Stadyumu ile birlikte bu ligin en eski stadı. Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü, sorunların giderilmesi için çalışıyor. Ancak bu durumun lisans almamıza engel olacağını sanmıyorum” dedi.

ANTRENMAN SAHASI BAKIMA ALINIYOR

Ramazan Bayramı’nın antrenman sahasında çalışmaların başlayacağını belirten Mustafa Bahçeci, “Antrenmanlarımızı yaptığımız, Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri 3 No’lu Saha olarak bilinen sahamızın drenaj sorunu bulunuyor. Bayramın hemen ardından sahada çalışmalara başlanacak ve sezon öncesinde hazır hale getirilecek” dedi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here