Bahçeci: Özledik

0
32

Zemin yenileme çalışmaları nedeniyle sezonun ilk iki iç saha karşılaşmasını Akhisar’da oynamak zorunda kalan Balıkesirspor Baltok, evine dönmek için sabırsızlanıyor. Kırmızı-beyazlı taraftarların desteğini arkalarına alarak oynamayı özlediklerini belirten Balıkesirspor Baltok Başkanı Mustafa Bahçeci, Ümraniyespor müsabakasını Atatürk Stadyumu’nda oynamak istediklerini söyledi.

Atatürk Stadyumu ile ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getiren Balıkesirspor Baltok Başkanı Mustafa Bahçeci, “Müthiş taraftarımızın desteğini arkamıza alarak Atatürk Stadyumu’nda maç oynamayı özledik. Sezonun ilk iki iç saha karşılaşmasını Akhisar’da oynamak zorunda kaldık ve istemediğimiz sonuçlar aldık. İnşallah bugün istediğimiz karar çıkar” dedi.

Sezona Akhisar’da oynadıkları Altınordu karşılaşmasıyla başladıklarını hatırlatan Başkan Bahçeci, “Altınordu müsabakasını Atatürk Stadyumu’nda oynamış olsaydık, tribünlerde 15 bin taraftarımızın olacağını düşünüyordum. Oyuncularımızın genelde iyi mücadele ettiği karşılaşmada seyirci desteğimiz de olsaydı, sahadan 3 puanla ayrılmamız işten değildi” dedi.

“PENALTILARI VEREMEZDİ”

Akhisar’da oynamanın acısını Osmanlıspor müsabakasında daha iyi hissettiklerini dile getiren Başkan Bahçeci, “Osmanlıspor karşısında aleyhimize iki penaltı kararı verildi. Maçtan sonra da gördük ki özellikle ikinci penaltı kararı oldukça ağır olmuş. Eğer biz Osmanlıspor karşılaşmasını Atatürk Stadyumu’nda oynamış olsaydık, hakem kardeşimiz o penaltı kararlarını veremezdi ve o maçtan da puan veya puanlar çıkarabilirdik” dedi.

Futbolda saha avantajının önemli olduğunu belirten Başkan Bahçeci, “Bu iki karşılaşmayı Balıkesir’de oynasak, taraftarımızın desteğiyle istediğimiz sonuçları almamız kolay oldurdu. Bugün de puan cetvelinde farklı bir konumda olurduk. Bu nedenle, Ümraniyespor müsabakasını seyircimizin desteğini arkamıza alarak, Atatürk Stadyumu’nda oynamak istiyoruz” dedi.

Özel Haber: İrfan DUROĞLU

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here