Bakan Akdağ: Şehitler Tepesi Boş Kalmayacak

0
3

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Şırnak Şenoba beldesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Muhabere Yüzbaşı İlker Acar’ın cenaze törenine katılmak için Balıkesir’e geldi. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, cenaze töreni öncesinde Vali Ersin Yazıcı’yı ziyaret etti.
Bakan Prof. Dr. Akdağ, burada yaptığı açıklamada, Türkiye’nin kahraman 13 askerini helikopter kazasında şehit verdiğini hatırlattı.

“HEPİMİZİN YÜREĞİNİ DAĞLAYAN BİR KAZA”
Tüm ülkeye başsağlığı dileyen Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep  Akdağ, “Hepimizin yüreğini dağlayan bir kaza oldu. Kardeşlerimiz, kahramanlarımız şehit oldu. Hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Rabbim hepsinden razı olsun. Bu kahramanlar olmasaydı biz evlerimizde rahat uyuyamazdık. Türkiye’nin bulunduğu yer ve tarihimiz bütün bunları göz önüne aldığımızda bu yurdu şehitlerimiz bize emanet etti. Bugün de şehitlerimizle bu yurdu muhafaza ediyoruz. Tekrar hepsinden Allah razı olsun” dedi.

“MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEK”
Teröristlerle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini vurgulayan Akdağ, “Elbette zalimlerle, teröristlerle, terörü besleyenlerle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek. Şehitler Tepesi boş kalmayacak ama bu millet tarihine, geçmişine layık bir biçimde geleceğine de sahip çıkıyor. Büyük Türk Milleti şehitleriyle beraber bağımsızlık, özgürlük, mücadelesine devam edecek” diye konuştu. Alkan ENGİN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here