“Balıkesir’i el birliğiyle geliştireceğiz”

0
3

MÜSİAD’ın ‘Dost Meclisi’ne konuk olan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Balıkesir’e hep beraber sahip çıkacağız, ortak akılla Balıkesir’i layık olduğu yere taşıyacağız. Büyümemiz için herkesi seveceğiz. Balıkesir’in geleceğini parlak görüyorum” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) düzenlediği ‘Dost Meclisi’ne konuk oldu. MÜSİAD Başkanı Tuncay Yıldız ve üyelerle bir araya gelen Başkan Kafaoğlu Balıkesir’i anlattı, çalışmaları aktardı, işadamlarıyla sohbet ederek soruları cevapladı. Başkan Kafaoğlu, ortak akıla büyük önem verdiklerine vurgu yaparak, Balıkesir’in önümüzdeki dönemlerde kabuğunu kıracağını söyledi.

MÜSİAD Başkanı Tuncay Yıldız, her ay ‘Dost Meclisi’ yaptıklarını ilk konuklarının Vali Ersin Yazıcı, ikinci konuklarının da Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu olduğunu hatırlattı ve toplantıların devam edeceğini söyledi. Yıldız, Kafaoğlu’nu misafir etmekten duyduğu memnuniyeti aktardı.

“YOL MEDENİYETTİR”

Büyükşehir Belediye Başkan Zekai Kafaoğlu da; “MÜSİAD, iş dünyasında her zaman göz bebeğimiz olmuş bir kuruluş. MÜSİAD, bir mihenk taşı. Dernek her geçen gün gücüne güç katıyor ve üye sayısını arttırıyor.

Balıkesir büyükşehir olduktan sonra dikkatleri üzerine çekmeye başladı. İstanbul-İzmir Otoyolunun başlaması dolayısıyla Balıkesir’i daha cazibe merkezi haline getirdi. Ulaşım ve yol önemli. Yol medeniyettir. İstanbul’a iki saatte gidebiliyoruz. Balıkesir’den İzmir’e de bir saatte gidebileceğiz. Fabrikaların Balıkesir’e gelmesi için istihdamı, ulaşımı ve Balıkesir’in cazibesine anlatacağız. Cazip hale gelirseniz otomatikman fabrikalar gelir. Şişecam, Filli Boya ve Kalekim Balıkesir’e geliyor. Önemli olan fabrikalara imkan sunabilmemiz. Organize Sanayi Bölgesi doldu, şimdi sanayi bölgesi büyütülüyor” dedi.

“HALKIN İSTEMEDİĞİ İCRAATA İMZA ATMAYACAĞIZ”

Bir milyon 200 bin nüfusa sahip olan Balıkesir’de doğruları yapacaklarını ve herkesi kucaklayacaklarını kaydeden Kafaoğlu, “Büyümemiz için herkesi seveceğiz. Balıkesir’in geleceğini parlak görüyorum. Önümüzdeki günlerde Katar’dan, Kuveyt’ten, Suudi Arabistan’dan, Maritonya’dan Balıkesir’e 20 işadamı geliyor. Hedefimiz Balıkesir’i uluslararası seviyede açmak, yabancıları da yatırım için buraya çekmek. Balıkesir kabuğunu kıran bir şehir olacak. Geç kalmayın yatırım için yerinizi alın, yoksa yetişemezsiniz. Balıkesir’e hep beraber sahip çıkacağız, ortak akılla Balıkesir’i layık olduğu yere taşıyacağız. Sivil toplum kuruluşları ile istişare edeceğiz. Yaptığımız projeler halkın beklentileri ile örtüşecek. Halkın düşüncelerini önemsiyoruz. Belediyecilik halk için olur. Biz halk için varız, halkın istemediği icraata imza atmayacağız. En büyük yatırım insanların gönlüne yapılan yatırımdır. 2018 yılında kırsalda bin 500 kilometre daha yapılacak yolumuz var. 2018’i asfalt, yol ve su yılı ilan ettik” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here