Balkes’te Kongre Sinyali

0
7

Maddi sorunlarla boğuşarak geçirilen TFF 1. Lig’de 2016-2017 sezonunun tamamlanmasının ardından Feyyaz Çiftçi başkanlığındaki Balıkesirspor yönetiminin göreve devam etmek istemediği ve bu hafta içinde Olağanüstü Genel Kurul kararı alacağı öğrenildi.

4 Kasım 2015 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul’un ardından göreve gelen Feyyaz Çiftçi başkanlığındaki yönetim kurulu, geçtiğimiz yıl yapılan Genel Kurul’da güven tazeleyerek, Spor Toto Süper Lig hedefiyle başladığı 2016-2017 sezonunda beklentileri karşılayamadı.

Sezonun daha başında oyuncuların antrenmana çıkmamasıyla başlayan ekonomik sorunlar, Balıkesirspor’un yakasını bir türlü bırakmadı. Oyuncuların kadro dışı bırakılmasına ve bazı oyuncuların da takımdan ayrılmasına sebep olan ekonomik sorunlar, Balıkesirspor’u ara transfer döneminde dağılma noktasına getirdi.

TFF 1. Lig’de henüz sezonun ortasında ilk 2 şansını kaybeden kırmızı-beyazlı kulüp, 9 hafta süren galibiyet hasretinin ardından Play-Off hattından da uzak kaldı ve sezonun sonunda ligde kaldığına dua eder duruma geldi.

Bu durumun yarattığı rahatsızlık nedeniyle mevcut yönetim kurulunun göreve devam etmek istemediğini belirten Balıkesirspor Futbol Şube Sorumlusu Harun Atabay, “Geldiğimiz noktada yönetici arkadaşlarımız göreve devam etmeyi düşünmüyor. Bu nedenle hafta içinde Olağanüstü Genel Kurul kararı alıp, süreci duyuracağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here