BASİAD Başkanı Bekki: Merkez Bankası’nın adını duymayalım

0
3

BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, iş dünyasının 24 Haziran seçimleri sonrası beklentilerini açıkladı. Bekki, “Seçim sonrası Merkez Bankası’nın adını görsel, yazılı basında ve sosyal medya mecrasında mümkün olduğu kadar az duyma ümidindeyiz. Tüm süreçleriyle Sanayi 4.0’ı, akıllı tozları, derin öğrenmeyi, yapay zekayı yöneten ve bunu kendi evlatları aracılığı ile üreten bir ülke geleceği arzuluyoruz” dedi.

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Başkanı Abdullah Bekki, 24 Haziran seçimleri sonrası ile İlgili beklentileri hakkında açıklama yaptı.

Bekki, 24 Haziran’da gerçekleşecek ve ülke açısından büyük önem arz eden genel seçimler sonrası ile ilgili beklenti ve ülke  ekonomisi ve insanı için beklentileri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bekki, “Öyle umut ediyorum ki; 24 Haziran seçimleri ülkemiz için büyük bir başlangıç olacak ve ülkemiz adına güzel haberlerin müjdecisi olacak. Sanayici olarak, çalışan olarak, üretenler olarak, öğrencisi ile emeklisi ile pek çok gelecek hayallerin sahibiyiz. Ülkemiz adına hayal ettiklerimiz ortak, güzel ve gerçekleşmesi mümkün olan hayallerdir.

Öncelikle seçim sonrası Merkez Bankası’nın adını görsel, yazılı basında ve sosyal medya mecrasında mümkün olduğu kadar az duyma ümidindeyiz. Beraberinde dövizdeki belirsizliği ortadan kaldıracak ve Türk Lirasının değer kaybından ortaya çıkacak hareketlerin olmadığı ekonomik düzenlemeleri kamu ayağı ile dinamik özel sektör ayağı ile görmeyi arzu ediyoruz” dedi.

“YATIRIMCI OTOBANDA HIZ YAPMAK İSTİYOR”

Yatırım ortamının iyileştirilmesini beklediklerini kaydeden Abdullah Bekki, “Yatırımcı stabilize yolda değil otobanda hız yapmak istiyor. Sanayicilerin başarılarının kilo başına 4-5 dolarlara çıkabilmiş ihracatla ölçüldüğü bir ülke olmayı arzuladığımızı konuşmalarımızda dile getirdik. Tüm süreçleriyle Sanayi 4.0’ı, akıllı tozları, derin öğrenmeyi, yapay zekayı yöneten ve bunu kendi evlatları aracılığı ile üreten bir ülke geleceği arzuluyoruz.

İş dünyası adına öncelikle esnafın ‘Bugünü de siftahsız kapattık’ yerine ‘Bu kadar talebi karşılayacak eleman bulamıyorum’ dediği geleceğe açılan pencereyi arzuluyoruz. Enflasyon tüketicinin olduğu kadar iş dünyasının da önemli bir sorunudur. Enflasyonun tek hanelere indiği, hayat pahalılığının yerini fiyat istikrarına bıraktığı bir ülke ile birlikte üretim maliyetlerinin düştüğü, verimliliğin zirve yaptığı bir ekonomik ortam hepimizin ortak arzusudur.

Balıkesir şirketlerinin yurt dışında yabancı şirketleri satın aldığını ve başarı ile faaliyet yaptıklarını görmeyi arzuluyoruz. Çalışmak isteyen ama iş bulamayan gençlerin serzenişleri yerine, daha üniversitede okurken yaptığı iş başvuruları arasından; bulduğu değil, seçtiği işe başlayan gençler görmek istiyoruz. Yabancı yatırımcıların hukuk, adaletin üstünlüğünü tartıştığı değil, birbirlerine örnek gösterdikleri bir yatırım ortamı arzuluyoruz” diye konuştu.

“SOSYAL YARDIMA MUHTAÇ İNSAN SAYISINI AZALTMAKLA ÖVÜNEN ÜLKE ARZULUYORUZ”

Bekki, tüm Türk halkı adına; verdiği sosyal yardımlarla övünen siyasetçiler yerine, sosyal yardıma muhtaç insan sayısını azaltmakla övünen bir ülke arzuladıklarını kaydetti.

Bekki, açıklamasını şöyle tamamladı: “Biz Balıkesir sanayicisinin de şikayet ettiği gelir adaletsizliğinin ortadan kalktığı, zenginle fakir arasındaki uçurumun daraldığı bir ülke arzuluyoruz. Kredi kartı borçlarını silen değil, kart borcu birikmesini engelleyecek bir ülke arzuluyoruz. Terör ve savaştan, gözyaşından uzak bir ülke arzuluyoruz.

Biliyoruz ki; bunlar Türk halkının ortak dilekleridir, seçime hazırlanan siyasetçilerinde ortak dileği olduğu düşüncesindeyiz. Yurtta sulh, cihanda sulh ilkesini şiar edinmiş bir ülke, huzur, adalet, eşitlik, güven,  bereket, refah ve mutlu bir geleceğe aralanan kapı olmasını diliyoruz.” Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here