BASİAD kutladı

0
5

Balıkesir Sanayici ve İş Adamları Derneği, Türkiye’nin ilk 500 Sanayi kuruluşu çalışmasının açıklanmasının konuyu ülke ve Balıkesir ölçeğinde değerlendirdi. BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, “Girişimcisinin, çalışanının, paydaşlarının büyük bir övgüyü ve takdiri hak ettiği kuruluşlarımızla gurur duyuyoruz” dedi.

Balıkesir Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD) Başkanı Abdullah Bekki, 2017 yılında üretim adına; katma değer yaratma, ülke üretimine katkı yapma adına, durmak bilmeksizin çalışan sanayi kuruluşlarını kutladıklarını bildirdi.

Bekki, “Türk sanayisi, Balıkesir sanayisi finansman zorluğu, kur dalgalanmaları, sosyal, siyasal, terör ve jeopolitik tüm olumsuzluklara rağmen, başarma azim ve kararlılığını korumuştur. İlk 500 Sanayi kuruluşu içinde yer alan Balıkesir firmaları hem kar etme noktasında, hem ihracatını artırmakta, hem üretimini sürdürmekte ve hem de yeni istihdam yaratmakta, ülkesine karşı temel sorumluluklarını kapsayan sınavların hepsinden başarıyla geçmiştir.

Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi Anonim Şirketi ilk 500 içinde 52. sırada yer alarak Balıkesir’in yüz akı sanayi kuruluşu sırasında başı çekmiştir. Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri Anonim Şirketi 258. sırada yer alarak önemli bir performans göstermiştir. Son yıllarda Balıkesir’de hızla büyüyen ve çalışmaları ile hepimizi gururlandıran Yarış Kabin Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bir önceki yıl 322. sırada iken bu yıl 281. sıraya yükselme başarısını göstermiştir. Balıkesir’deki yatırımına ve üretimine bağlı olan BAGFAŞ Bandırma Gübre Fabrikaları Anonim Şirketi 312. sırada yer almıştır. Balıkesir’in bir başka yerli girişimcisinin eseri olan Bupiliç Entegre Gıda Sanayi Ticaret Anonim Şirketi bir önceki yıl 467. sırada iken bu yıl 396. sıraya yükselmiş ve takdiri hak etmiştir. Bir Balıkesir firması 323. sırada yer alır iken adının açıklanmasını istememiştir. Teksüt Süt Mamulleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 468. sırada yer almıştır.

Balıkesir ve ülkemiz adına üretim sevdalarını büyük bir istekle devam ettirerek büyük başarılara imza atan; sayıların artması dilleklerimizle Balıkesirli firmalarımızı canı gönülden; Balıkesir iş dünyası adına kutluyoruz” dedi. Orhan KÖKEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here