Başkan Erdem: Katliama bütün dünya tavır koymalı

0
4

BESOB Başkanı Fehmi Erdem, İsrail’in Müslümanların mübarek ayı Ramazan öncesinde Filistinlilere yönelik soykırım ve baskılarına tepki göstererek, “Bu yapılan soykırım ve katliam insanlık suçudur. Bütün dünya İsrail’in bu zulmüne artık dur demeli. Bu yapılan soykırım ve katliamları esnaf ve sanatkar camiası olarak kınıyorum” dedi.

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem, Filistin’de İsrail askerleri tarafından onlarca Müslüman’ın şehit edilmesi ve binlerce insanın yaralanması nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Erdem, “Bu katliamlar özellikle Müslümanların kutsal günlerinde gerçekleştiriliyor. Ramazan ayının arifesinde yine katliam yaptılar. Artık bütün dünya bu katliamlara seyirci kalmamalı. Yapılan insanlık suçu katliamları ve soykırımı dünya yakından izlemek yerine suskunluğunu bozarak her ülke ayrı ayrı tavrını koymalı. Özellikle İslam alemi tek yürek ve tek bir ses olup ortak hareket etmelidir” dedi.

“RAMAZAN AYINDA YAPILAN KATLİAMI NEFRETLE KINIYORUM”

Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını ülkemizle birlikte dünyaya huzur, barış ve kardeşlik getirmesini dileyen Başkan Fehmi Erdem, “Filistinlilere yönelik gerçekleştirilen katliamları nefretle kınıyorum. Balıkesir’de 85 esnaf odası ve 45 bin esnaf olarak, Filistinli Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Dikkat edilecek olursa özellikle Müslümanların kutsal günlerinde bu katliamlar yapılıyor. Ramazan ayının arifesinde Filistinlilere yönelik yapılan bu katliamı esnaf teşkilatımız olarak nefretle kınıyoruz” diye konuştu. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here