Başkan Yıldız: Devlette ucuz yemek adil değil

0
5

 

Lokantacılar Odası Başkanı Hasan Yıldız, yarın yapılacak genel kurulda başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Yıldız, “Orman Bölge Müdürlüğü ve Öğretmenevi’nde her kamu personeli ve sivil vatandaşa çok düşük fiyatla yemek veriliyor. Bu uygulama esnafımızı büyük zarara sokuyor. Bu yanlıştan bir an önce dönülmesini istiyoruz” dedi.

Balıkesir Lokantacılar Odası Başkanı Hasan Yıldız, ekibiyle birlikte düzenlediği toplantıda yarın saat 14:00’de Balkonuk Center’da yapılacak genel kurulda oda başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Oda üyelerini tek tek iş yerlerinde ziyaret ederek dertlerini dinlediklerini, çözüm bekleyen sorunları çözüme kavuşturmak için aday olduklarını kaydeden Yıldız, en önemli sorunun devletin bazı kurumlarda kendi personelinin dışında kamu çalışanlarına ve halka ucuz yemek vermesi olduğunu söyledi.

Hasan Yıldız, “Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ve Öğretmenevi’nde her kamu personeli ve sivil vatandaşlara açık tutularak çok ucuza yemek verilmesi adil değil. Esnaf ve sanatkarlarımızı zarara uğratıyor. Bu uygulama kabul edilemez ve yanlış olan bu uygulamadan bir an evvel dönülmesini istiyoruz. Kentin değişik yerlerinde sık sık rastladığımız lokma ve pilav hayırları belli bir çerçeveye alınmalı. Semt ayrımı yapılmaksızın düzenleme yapılarak öğlen yemek saatlerinde esnafın mağdur eden bu uygulamaya son verilmeli. Okullarda öğrencilerin öğlen yemek saatinde dışarıya yemek izni verilmemesi, öğrencilerin kantine mahkum edilerek dışarıdan paket siparişlerinin de alınmaması üyelerimizin işlerini sekteye uğratıyor. Bu konuda bir an önce çözüme kavuşturulmalı” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here