Bayram trafiğine önlem alındı

0
3

Valilik, Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşların huzurlu bayram geçirmeleri için gerekli trafik önlemlerinin alındığını açıkladı.

İl Emniyet Müdürlüğü Ramazan Bayramı’na kısa bir süre kala bayram tatilinin huzurlu geçmesi ve trafik kazalarının önlenebilmesi amacıyla gerekli çalışmalara başladı.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından şehirlerarası otobüs terminalinde kurulan stantlarda yolculuk yapan kişilerin yanı sıra araç şoförleri de bilgilendiriliyor.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından, bayram ve tatil dönemlerinde şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan araçların karıştığı trafik kazalarının önüne geçebilmek, can ve mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla otobüs şoförleri, yardımcı personel ile yolculara yönelik eğitim çalışması yürütülüyor.

Şehirlerarası otobüs terminalinde kurulan stantlarda, emniyet kemeri kullanımı, hız kurallarına uyma, çalışma süreleri ile terminal harici yolcu indirme, bindirme gibi konularda eğitici çalışmalar ile yolculara araç içerisinde emniyet kemeri kullanımının önemi anlatılıyor.

Bayram öncesi tüm otobüs şoförleri ile yardımcı personele yönelik terminallerde oluşturulan stantlarda; seyahat süresince dikkat etmeleri gereken trafik kuralları ve yolculara yapacakları bilgilendirmeler konusunda Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü eğitim vermeye devam edecek. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here