Bayramlıklar Altıeylül’den

0
2

Altıeylül Belediyesi’nin sosyal yardım merkezi olan Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM) bünyesinde oluşturulan Giyim Mağazası’ndan bayram öncesi bin 41 çocuk giydiriliyor.

2017 yılından itibaren ALGEM bünyesinde hizmet veren Giyim Mağazası her yaştan, erkek ve kadın olmak üzere ihtiyaç sahibi vatandaşın ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. 2. el ve sıfır kıyafet dağıtımı olarak kurulan Giyim Mağazası, kamu kurum kuruluşları ve firma sahipleri ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda bağış yoluyla verilen sıfır kıyafetlerle hizmet vermeye başladı.

Balıkesir firması Uçarlar Giyim Sanayii ile başlayan ilk etap kıyafet bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Sonrasında, Altıeylül Belediyesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Altıeylül Kaymakamlığınca başlatılan çalışma ile LC Waikiki firması tarafından 2 TIR dolusu 60 bin parça giyim eşyası ALGEM Giyim Mağazası’nda ihtiyaç sahiplerini bekliyor.

ALGEM tarafından yapılan inceleme ve değerlendirme kurulunca verilen karar doğrultusunda 250 öksüz ve yetim ile 841 ihtiyaç sahibi çocuğun bayram öncesi kıyafet ihtiyaçları ALGEM bünyesindeki Giyim Mağazasından karşılanmaya başlandı.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Sosyal belediyeciliği önemsiyoruz. Özellikle Atıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM) bizim göz bebeğimiz. Bütçesini 10 kat artırdık. Altıeylül sınırlarında dokunmadığımız ihtiyaç sahibi kalmasın istiyoruz. Sosyal marketimizin yanı sıra, Giyim Markette de büyük ilerleme kat ettik. 2018 başlarında 250 yetim ve öksüz çocuğumuz olmak üzere 841 ihtiyaç sahibi çocuğumuzun kışlık kıyafet ihtiyaçlarını karşılamıştık. Şimdi ise, müracaatlarımız doğrultusunda LC Waikiki firmasından 2 tır dolusu 60 bin parça giyim eşyasını Giyim Marketimiz aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu bayram evlatlarımızın yüzü gülsün, boynu bükük kalmasın, çiçek gibi giyinsinler, anne ve babalar yokluk karşısında ezilmesin istiyoruz. Nerede bir mazlum, ihtiyaç sahibi varsa ona dokunmak, mağduriyetini gidermek boynumuzun borcu. Bu vesile ile tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Mübarek Ramazan Bayramını kutlar, huzur ve kardeşlik içinde sevgi ikliminin hâkim olduğu nice bayramlar dilerim” dedi. İmran YOLAÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here