Bir tek Yasin kaldı

0
5

Balıkesir’de 9 gün önce eşi ve 3 çocuğu, kızlarından Gülşen’e aşık olan ve iddiaya göre evlenmelerine izin verilmeyince katliam yapan A.S. tarafından öldürülen Hasan Çetinkaya, hastanede yaşam savaşını kaybeden Gülşen’i de elleriyle toprağa verdi. Acılı baba, “Ne diyeyim, bunu yapan en ağır cezayı alsın. Bursa’da tedavi gören küçük oğlum Yasin’den iyi haber aldım” dedi.

Havran’ın Hüseyinbeşeler Kırsal Mahallesi’nde 19 Şubat akşamı meydana gelen olayda, kızı Gülşen Çetinkaya ile iddiaya göre evlenmelerine izin verilmeyen A.S.’nin evlerine yaptığı silahlı saldırıda eşi Melike Çetinkaya, çocukları Ebru ve Tuncay’ı kaybeden baba Hasan Çetinkaya, Manisa’da yaşam savaşını kaybeden kızı Gülşen’i de önceki akşam toprağa verdi. Ailesinden dört kişiyi kaybeden acılı baba iki yaşındaki oğlu Yasin’den gelen iyi haberle teselli olmaya çalışıyor.

“YAPAN EN AĞIR CEZAYI ALSIN”

HABERCİ’ye yaşadıklarını anlatan Hasan Çetinkaya, “Ne diyeyim bunu yapanlar en ağır cezayı alsın. Bu saldırgan Mayıs ayında kızımı kaçırmak istedi. Jandarmadan biz kızımızı aldık. O gün akşam ailesi evimize geldi eşim onları içeri almadı. O olayın ardından eşim ve çocuklar Ağrı’ya gitti. Eylül ayında geri döndüler. Ondan sonra her şey normaldi, hayatımıza devam ediyorduk. Böyle bir saldırı olabileceği aklımızdan geçmiyordu” dedi.

“ANNEM VE OĞLUMLA YAŞAYACAĞIM”

Havran’ın Hüseyinbeşeler Kırsal Mahallesi’nde çiftçilik yapan Hasan Çetinkaya, bundan sonra annesi Hanife, saldırıdan ağır yaralı kurtulan ve Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gören ve durumu iyiye giden 2 yaşındaki oğlu ile yaşamaya devam edeceğini söyledi.  Çetinkaya, “Oğlumun başında ablam var ondan bugün iyi haber aldık. Tek tesellim bu” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here