“Birlikte başarırız”

0
4

Sanayi Odası başkan adayı Hasan Ali Eğinlioğlu, Balıkesir’in sanayi başta olmak üzere tüm alanlarda gelişme sağlayabilmesi için iş dünyası, kamu ve sivil toplum örgütlerinin omuz omuza vererek çalışması gerektiğine dikkat çekti. Eğinlioğlu, “İlçe ziyaretlerini sürdürüyoruz. İlçelerdeki arkadaşlarımız kendilerini üvey evlat gibi görüyor, buna son vereceğiz. Edremit’teki arkadaşlarımızda bize dahil oldu. Biz mozaik olarak hizmet vereceğiz” dedi.

Balıkesir Sanayi Odası’nda (BSO) 13 Nisan Cuma günü yapılacak seçimler öncesinde ekibinde yer alan işadamları Niyazi Eğinlioğlu, Ergin Birgün, Nazmi Yarış, Ahmet Şen ve Emre İnce ile birlikte toplantı yapan Sanayi Odası başkan adayı Hasan Ali Eğinlioğlu, Balıkesir sanayisi ve projeleri hakkında  açıklama yaptı.

“3 DÖNEMDİR ELDE ETTİĞİM TECRÜBEYİ AKTARACAĞIM”

Balıkesir Sanayi Odası’nda üç dönemdir elde ettiği tecrübe ile sanayicilere hizmet vermeye talip olduğunu kaydeden Eğinlioğlu, “İlçe ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. İlçeler  kendilerini üvey evlat gibi görüldüğünü düşünüyor. Biz gittiğimiz yerlerde onların gönüllerini almaya çalıştık. Ekibimizle birlikte mozaik olarak tüm Balıkesir’i kapsayan çalışma şeklimiz olacağını anlattık. Edremit’te iş adamlarımız ile bir araya geldik, oradaki arkadaşlarda bize dahil oldu. Sanayi Odası yönetimi olarak göreve geldiğimizde ilçelerimiz ile birlikte hareket edeceğiz.

Balıkesir’de Körfez ve Bandırma bölgesini yok sayamazsınız. Bu ilçelerdeki arkadaşlarımızla daha sık birlikte olacağız, meslek komite toplantılarını o bölgelerde yapacağız. Omuz omuza vererek sorunları birlikte gidermeliyiz. İlçelerimizin ütopik sorunları yok, bunları hep birlikte çalışarak çözeceğiz” dedi.

“BALIKESİR’E BÜYÜK YATIRIMLAR DEVAM EDECEK”

BSO başkan adayı Hasan Ali Eğinlioğlu, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’ne büyük firmaların yatırımlarının önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini bildirdi.

Eğinlioğlu, “Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi doldu, 20 müteşebbis fabrika yapmak için bekliyor. Yeni bölgenin imara açılmasıyla bu müteşebbislere yatırım fırsatı vereceğiz. Balıkesir, İstanbul-İzmir otoyolu, Çanakkale Köprüsü ile yatırım yapılabilir iller arasında en öne çıkıyor. Yeni açılacak bölgeler ile Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi 3-4 Organize Sanayi Bölgesi büyüklüğüne ulaşacak” dedi.

“BİZ HİZMETE TALİBİZ”

Eğinlioğlu, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur’un ‘vesayet’ iddialarıyla ilgili açıklamalarına verdiği cevapta ise; Balıkesir sanayisine hizmet eden Uğur’a teşekkür etti, kendilerinin yapılamayan hizmetlere talip olduklarını belirterek vesayet iddialarını kamuoyunun takdirine bıraktıklarını söyledi. Eğinlioğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Balıkesir’de iş dünyası, kamu, STK’lar arasında birliktelik sağlanması için BAGİAD, BASİAD başta olmak üzere odalar, kenti yönetenler bir araya gelip birliktelik sağlamalı. Balıkesir Lojistik Köyü, Çandarlı Limanı’nın aktif hale gelmesiyle birlikte daha aktif olacak ve Avrupa’ya ulaşım çok daha hızlı olacak.” Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here