Çalışmalar sürüyor ama…

0
13

Balıkesir’de amatör futbolun kalbinin attığı Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nin yeni sezona hazırlanması için başlatılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen, Balıkesir’in sporuna hizmet etmiş kişilerin isimlerinin sahalara verilmesi hususunda adım atılması ise sporseverlerin en büyük beklentisi oldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından sürdürülen yenileme çalışmaları esnasında mevcut yedek kulübeleri ve her iki sahanın ortasında yer alan kulübeler yıkıldı.

Yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından oluşturulan beton zeminlere UEFA standartlarına uygun ve 14 kişi kapasiteli yedek kulübeleri monte edildi. Saha komiserleri ve diğer görevlilerin kullanacağı benzer özellikteki kulübeler de yerlerine yerleştirildi.

ESTETİK BİR GÖRÜNÜM OLUŞTU

Yaklaşık 40 yıldır amatör futbolun yükünü çeken Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nin en eski sahaları olan 1 ve 2 No’lu Saha’ların arası dekoratif panel çitlerle bölünerek, geçiş koridoru oluşturuldu. Dekoratif panel çit uygulamasında güvenlik ve caydırıcılığın sağlanması amaçlanırken, sentetik çim kullanılarak estetik bir görüntü sağlandı.

Oluşturulan koridora Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından parke taş dönerek, sona yaklaşılırken, ortaya çıkan bazı sorunlara ise şimdiden çözüm üretilmesi gerekiyor.

EMNİYET GÜÇLERİ NE YAPACAK?

Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri 1 ve 2 No’lu sahalarda olduğu gibi 3 ve 4’no’lu sahaların ortasında bulunan, özellikle soğuk ve yağışlı havalarda saha ile sağlık görevlilerin yanı sıra emniyet güçlerinin kullandığı kulübeler de yıkıldı. Ancak yerlerine yenisi yapılmadı. Bu da sahaların güvenliğini sağlayan emniyet güçlerinin karşılaşmalar esnasında hangi alanda bekleyeceği hususunda belirsizlik yaratıyor.

İSİMLERİ YAŞATILSIN

Diğer taraftan, şehrin sporuna uzun yıllar hizmet eden kişilerin isimlerinin Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nde yer alan sahalara ve diğer tesislere verilmesi uygulamasının, yeni sezon öncesinde yapılan bu değişikliklerin ardından hayata geçilip, geçirilmeyeceği de sporseverler tarafından merakla bekleniyor.

Sporseverler, yapılmasını istedikleri bu uygulamayla yıllarca Balıkesir’in sporuna hizmet eden kişilerin saha ve salonlarda yaşatılarak, vefa örneği sergilenmesinin, genç nesillerin bilinçli olarak yetişmesine katkı sağlayacağını ifade ediyor.

Özel Haber: İrfan DUROĞLU

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here