Cankul daveti

0
4

Bu yıl 9’uncu kez düzenlenecek Kepsut Yağlı Pehlivan Güreşleri için geri sayım başladı. Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’un titizlikle ilgilendiği ve 450’in üzerinde güreşçinin katılacağı, 10 bine yakın güreşseverin izlemesi beklenen organizasyon, yarın start alacak.

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’un üzerinde en çok durduğu spor organizasyonlarının başında gelen Kepsut Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin gördüğü ilgi yıllar geçtikçe artmaya devam ediyor. Bu yıl 9’uncu kez düzenlenecek güreşlerde 450 pehlivan kıspet giyip, peşrev çekecek.

Kepsut Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne ilginin her geçen yıl arttığını dile getiren Başkan Cankul “Balıkesir’in bütün ilçelerinde güreş düzenleniyor ancak Kepsut’ta her yıl çok sayıda güreşçi burada er meydanında kozlarını paylaşıyor. Ata sporumuz güreşi yaşatmaya devam edeceğiz. Yiğitlik, mertliğin timsali, spor’un ahlak yönünü ön plana çıkaran güreşleri bu yılda büyük bir coşkuyla düzenleyeceğiz. Bizde güreş için çalışmalar bir önceki yıl bittikten hemen sonra başlar. Yaklaşık bir yıldır bu güreşler için çalışıyoruz. Balıkesirlilere keyifli güreş organizasyonu izlettirmek istiyoruz” dedi.

Balıkesirli ve Kepsutlu güreşseverleri er meydanına davet eden Kepsut Belediye başkanı İsmail Cankul “Her yıl büyük bir coşkuyla düzenlenen güreşlere halkımız yoğun ilgi gösteriyor. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan şu günlerde sporun birleştirici yönüyle bir kez daha huzur bulalım” dedi.

CANKUL: SAHİP ÇIKACAĞIZ

Güreş binlerce yıllık ata sporumuzdur. Bu topraklarda var olduğumuz sürece Güreş vardı. Güreş sporu öyle yabana atılacak bir spor değildir. Bu sporda yiğitlik, mertlik, kardeşlik, ahlak ve vatan sevgisi bir aradadır. Biz bu toprakların kiracısı değil, ev sahibiyiz. Yerel geleneklerimizi sonsuza kadar yaşatacak ve tarihi hafızamıza sahip çıkacağız. Kepsut güreşlerini bu bilinçle düzenliyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından pehlivanlar Kepsut’ta kozlarını paylaşacak. Bütün halkımızı yarın Kepsut Er Meydanı’na bekliyorum” dedi.

AĞALIK İDDİASI

Spora ve güreşe olan tutkusuyla ön plana çıkan yatırımını hep Kepsut’a ve Balıkesir’e yapan Kepsutlu Kardeşler firması ortaklarından Kepsut Yağlı Pehlivan Güreşleri Ağası Mustafa Tan bu sene de iddialı. Mustafa Tan, bu sene de güreş ağası olmaktan ve ilçeye gelen misafirlerle ilgilenmekten son derece mutlu olacağını söyledi. Muzaffer KARAKOYUN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here