CHP çiftçinin de umudu

0
4

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Haydar Çuhadar, kırsal kesimde yaşayan insanların CHP’ye bakışının çok değiştiğini vurguladı ve “CHP artık çiftçimizin de umudu haline geldi” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Altıeylül İlçe Başkanlığı’nın 24 Haziran’daki seçimler öncesi seçim çalışmaları Ovaköy ve  Köseler Kırsal Mahalleleriyle sürdü.

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Haydar Çuhadar, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Balıkesir milletvekili adayı Ensar Aytekin’in de katıldığı çalışmada vatandaşların ilgisi partilileri bir kez daha umutlandırdı.

Altıeylül İlçe Başkanı Haydar Çuhadar, kırsal kesimde yaşayan insanların CHP’ye bakışının çok değiştiğine dikkat çekti. Çuhadar, “CHP artık çiftçimizin de umudu haline geldi. CHP iktidarında üreticinin faiz borçları bir defalığına silinecek. Ana borç yapılandırılacak. Mazot 3 lira olacak. Çiftçimiz üretecek, memlekete bereket gelecek. 24 Haziran’da kırsalda da oy patlaması bekliyoruz. Güzel günler için ova köylerimizden de destek bekliyoruz” diye konuştu.

“HER KÖYE BİR VETERİNER, BİR ZİRAAT MÜHENDİSİ”

İki kırsal mahallede kahveleri ziyaret eden ve mini mitinglerle halka seslenen milletvekili adayı Ensar Aytekin, AKP iktidarının tarımı bitirdiğini, çiftçileri ise üretemez hale getirdiğini söyledi.

Vatandaşlara CHP’nin projelerini anlatan Aytekin, “CHP iktidarında her köye o köyden sorumlu bir veteriner olacak, bir ziraat mühendisi olacak.  Köylü ektiğini ziraat mühendisine soracak, hayvancılıkta da veterinerden bilgi alacak, destek alacak daha sağlıklı bir yetiştiricilik yapacak. CHP iktidar olduğunda çiftçi tarımsal desteklemeleri bir yıl önceden bilecek. Desteklemeleri bir yıl önceden açıklayacağız. Çiftçi ona göre ekimini yapacak. CHP iktidarında çiftçinin ürettiği elinde kalmayacak” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here