CHP İl Başkanı Sarı: Geçmişe saplanıp kalmayacağız

0
2

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamada seçimlerin Balıkesir’de istedikleri ve bekledikleri şekilde sonuçlanmadığını ancak geçmişe saplanıp kalmadan yerel seçimlere hazırlanacaklarını ve kazanacaklarını bildirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Serkan Sarı, 24 Haziran seçimlerini değerlendirdi. Sarı, “Balıkesir’ in sonuçlarına baktığımızda Türkiye’de yaşanan oy kaybına paralel bir oy kaybımız olduğunu görüyoruz. Ortaya çıkan tablonun neden ve sonuçlarını hem yönetim kurulumuzda, hem de ilçe başkanlarımızla yaptığımız toplantıda masaya yatırarak derinlemesine değerlendirdik. Bu süreçte tespit ettiğimiz eksiklikleri giderek önümüzdeki sürecin planlanmasında birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğiz.

“GELECEĞİ PLANLAMAYA BAŞLADIK”

Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Geçmişe saplanıp kalamayız. Geleceği kurmanın yollarını ararız. Bu yüzden de, geleceği planlamaya bugünden başladık. Önümüzde bir yerel seçim süreci var. Normal zamanda yapılırsa 2019’un Mart ayında yapılacak, ancak gelen bilgiler bu seçimin Kasım’a alınabileceği doğrultusunda. Bizler de bu süreçte yapılacak olan yerel seçimlere odaklanmalıyız. Hem Büyükşehir Belediyesini kazanmak, hem kazanma potansiyelimizin olduğu ilçeleri kazanmak, hem de elimizde bulunan belediyelerimizde oylarımızı arttırmak istiyoruz” dedi.

“STRATEJİ BELİRLEMEYE BAŞLADIK”

Bugünden itibaren il yönetimi, ilçe başkan ve yöneticileri ve bu dönem seçilen milletvekilleriyle sürekli durum değerlendirmesi yaparak yerel seçim stratejilerini yapmaya başladıklarını belirten İl Başkanı Sarı, “Her seçim bölgesinde en doğru, en güçlü aday ve kadrolarla yerel seçimlerin kazananı Balıkesir’de CHP olacak. Bundan şüphemiz yok. Cumhuriyet Halk Partisi sorunların çözümünü konuşarak, tartışarak arar. Tek bir kişinin aklıyla hareket etmez. O yüzden tek adam rejimine karşı mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu fikrimiz doğrultusunda, meselelerimizi tüm örgütümüzle paylaşarak, onların görüşlerini alarak yolumuza devam edeceğiz. Hem büyükşehirde, hem de ilçelerde yerel seçimin galibi Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Balıkesir halkı, yıllardır süregelen AKP’nin rant belediyeciliğini terk ederek, her kesimden yurttaşımızın eşit hizmet aldığı, her alanda planlı ve sağlıklı büyümenin olduğu sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla tanışacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi geçmişe saplanıp kalan değil, geleceği kurgulayan bir siyasi harekettir. Bunun en büyük göstergesi Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş olması ve Cumhuriyet tarihi boyunca sorumluluk aldığı her dönemde ülkenin ve halkımızın geleceğine yönelik projeleri hayata geçirmesidir. Bizler de partimizin bize yüklediği bu tarihi misyonla güzel şehrimiz Balıkesir’ in geleceğini Balıkesir halkının beklentileri doğrultusunda yeniden şekillendireceğiz. Bu iradeyi ortaya koyacak bilgiye, donanıma ve kadrolara sahibiz. Önümüzdeki süreçte kazanan Cumhuriyet halk Partisi olacak, kazanan Balıkesir olacak” diye konuştu. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here