CHP Milletvekili Akın: AKP, Katar sevdasından vazgeçmeli

0
3

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, AKP’nin Katar ile ilgili ilişkilerini hakkında açıklama yaptı.

TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi de olan Milletvekili Akın, AKP’nin Katar ile ilişkilerinin Türkiye’nin milli çıkarlarına ters olduğunu, AKP’nin Katar sevdasından vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

Akın, “AKP’nin Katar ile ilişkileri milli değil, ideolojiktir. İktidar, Katar’ı korumak için asker gönderirken, Katar bizimle müzakereye bile oturmayıp masadan kalkan Güney Kıbrıs Rum Kesimi ile birlikte 10 yıllığına doğalgaz arama çalışmaları yapacak. Rumlar ada sadece kendilerininmiş gibi davranıyor, AKP’nin ‘ne olursa olsun yanındayız’ dediği Katar da onlara destek oluyor. Katar ile ilgili sıkıntılar bununla da sınırlı değil. Özellikle Karadeniz’deki turist portföyünün önemli bir kısmını oluşturan Suudi turistler, Katar ile ilişkilerden dolayı ülkemizi tercih etmiyor. Karadeniz’deki otel sahipleri otellerin boş olmasından şikayetçi. AKP bir an önce Körfez ülkeleriyle ilişkilerini düzeltecek adımlar atmalıdır. Katar artık umut vermiyor” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here