Çiftçiye 55 Merinos koçu 

0
12

Vali Ersin Yazıcı, Bigadiç’te yüksek verimli ve nitelikli koyun ırklarını yaygınlaştırmak amacıyla 55 koyun yetiştiricisine 55 baş Karacabey Merinos Koçu dağıttı. Vali Yazıcı, “Bu proje hem ilimizin hem de ülkemizin ekonomisine katkı sunacak” dedi.

Balıkesir’de ‘Koyun ve Keçilerde Verimliliği Arttırma’ projesi kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Merinos Koç dağıtım töreni düzenlendi.

Bigadiç’e bağlı 19 mahallede Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yüksek verimli ve nitelikli koyun ırklarını yaygınlaştırmak amacıyla 55 koyun yetiştiricisine 55 baş Karacabey Merinos Koç dağıtıldı.

Karacabey Merinosu dağıtım törenine Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman Gültekin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“BALIKESİR ÇİFTÇİ VE TARIM MEMLEKETİ”

Balıkesir’in bir çiftçi ve tarım memleketi olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Biz Balıkesirliler olarak, ürettiğimiz hayvan sayısını artıracağız. Ürettiğimiz et miktarını artıracağız. Süt miktarını artıracağız. Diğer tarım ürünlerini artıracağız. Tarıma dayalı sanayimizi geliştireceğiz. Biz vatandaş olarak üzerimize düşeni gönlümüzü, fikrimizi, kalbimizi, aklımızı bu yola vererek daha fazlasını üreteceğiz. Bakanlığımız bu konuda büyük destekler sunuyor. Aklınıza gelen her alanda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yanınızda. Ne üretmek istiyorsanız hangi üretimde katkı bekliyorsanız ister tarımsal üretim olsun ister hayvansal üretim olsun biz yanınızdayız” dedi.

“BÜYÜK KATKILAR SUNACAĞIZ”

Balıkesir’in önemli bir tarım şehri olduğunu kaydeden Yazıcı, “Tarım ve hayvancılıkla ilgili çok önemli projelerimiz var. Hem bitkisel üretim hem de hayvancılık konusunda Balıkesir olarak şehrimize, ülkemize, çiftçimize büyük katkılar sunacağız” dedi.

“İLİMİZİN VE ÜLKEMİZİN EKONOMİSİNE KATKI SUNACAK”

Üretime yönelik geliştirilen bu projeyi çok anlamlı bulduklarını belirten Yazıcı, sözlerine şöyle devam etti: “Bugün burada ilimizdeki hayvancılığı geliştirmek adına uygulanan bir proje kapsamında bir araya gelmiş bulunuyoruz. Balıkesir önemli tarım ve hayvancılık potansiyeline sahip bir ilimiz. Bu potansiyelden en üst seviyede faydalanabilmemiz için, gerek desteklemeler, gerekse teknoloji kullanımını teşvik faaliyetleri ile çiftçimize yardımcı olmaya gayret gösteriyoruz. Bu proje hem ilimizin hem de ülkemizin ekonomisine katkı sunacak.”

“TARIMSAL ÜRETİMİN EN ÖNEMLİ UNSURU DESTEKTİR”

Hayvancılığı destekleme projelerinin Balıkesir besiciliğinde kaliteyi ve verimi artırmasına katkı sağlayacağını dile getiren Vali Ersin Yazıcı, konuşmasını şu ifadelerle tamamladı:

“Bizler her zaman her yerde üreticilerimizin yanındayız. Hayvancılığın gelişmesi için desteklerimizi yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. Tarımsal üretimin en önemli unsuru destektir. Çiftçilerimizin kendilerini geliştirebilmeleri, çağa ayak uydurmaları ve piyasayı yakından takip etmeleri açısından bu destekler önemlidir. Amacımız çiftçilere ve üreticilere daha kaliteli hizmet sunmak. Bu projenin yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here