Çocuk Oyunları Şenliği sona erdi

0
3

2017-2018 yılı Okul Sporları Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği İl Birinciliği yarışmaları sona erdi. Yaklaşık 17 bin çocuğun katıldığı yarışmalar sonunda dereceye girenlere madalya ve kupa verildi.

Balıkesir’in 20 ilçesinden 2. 3. ve 4. sınıfların oynadığı “Mendil Kapmaca, Kaleli Yakan Top ve Yağ Satarım Bal Satarım” oyunlarının oynandığı müsabakalarda toplam 16 bin 960 çocuk yer aldı.

Çocuk Oyunları Şenliği, ‘Her toplum, kültürünü ve sahip olduğu değerlerini koruma, bu değerleri gelecek nesillere aktarmakla yükümlüdür’ düşüncesinden yola çıktı. Geleneksel çocuk oyunlarının kültür taşıyıcı-eğitici-öğretici niteliği ile önemli bir yere sahip olması bilinciyle öğrencilerin yaşamları boyunca kullanacakları temel hareketlerle beraber, aktif ve sağlıklı bir birey olmasını sağlaması amaçlandı.

Yarışmalar sonunda dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız takdim etti.

Turnuvanın en centilmen oyuncusuna verilen ödülle beraber, müsabakaların oynanmasında emeği geçen Beden Eğitimi Öğretmenlerine de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu tarafından Teşekkür Belgesi takdim edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here