Çocuklar kongrede 33 sunum yaptı

0
3

Balıkesir’de ilk kez düzenlenen 1. Çocuk Kongresi Burhan Erdayı İlkokulu’nda yapıldı. 14 salonda 530 öğrenci, 4 oturumda 56 öğrenci 33 farklı konuda sunum yaptı.

Balıkesir, Altıeylül Burhan Erdayı İlkokulu tarafından düzenlenen “I. Çocuk Kongresi” ile ilk defa bir çocuk kongresine ev sahipliği yaptı. Burhan Erdayı İlkokulu çok amaçlı salonunda düzenlenen “I. Çocuk Kongresi” açılış törenine Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Altıeylül İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Necatibey Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Fatih Satıl, idareci, öğretmen, veliler ve öğrenciler katıldı.

Burhan Erdayı İlkokulu’ndan mezun olan ve elim bir hastalık nedeniyle erken yaşta vefat eden Umut Gündoğdu anısına Dr.Hüseyin Gündoğdu, Nazmi Yarış, Süleyman Yılmaz ve Engin Çam’ın katkıları ile yaptırılan salonun açılışı yapıldı. Salonun yapımına katkı sağlayan hayırseverlere Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız,  İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim Çelik ve Prof. Dr. Fatih Satıl tarafından plaket takdim edildi.

1’inci Çocuk Kongresi’nin açılış oturumunda 3/D sınıfı öğrencisi Ilgaz Bora Güngör tarafından gitar dinletisi yapıldı. 4/F Sınıfı öğrencisi İbrahim Deniz Ateş ‘Küresel Sınma ve Alınacak Tedbirler’ konulu sunumunu gerçekleştirdi. Sunum sonunda Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya ve İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız sunum yapan öğrencilere başarı belgesi takdim etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız: “Bugün çok anlamlı bir etkinliğe, Balıkesir’de ilk defa gerçekleştirilen bir kongreye ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadık. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin bilim, sanat, teknoloji, müzik, spor alanlarındaki çalışmaları bizleri hem gururlandırdı hem de gelecek adına umutlandırdı. 14 salonda 530 öğrencinin katılımı ile 4 oturum halinde gerçekleştirilen “I. Çocuk Kongresi” için başta okul müdürümüz Mahmut Osta olmak üzere Altıeylül Burhan Erdayı İlkokulumuzun kıymetli öğretmen ve öğrencilerine teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

1’inci Çocuk Kongresi 4 oturum halinde toplam 14 salonda gerçekleştirildi. Toplam 56 öğrenci 33 farklı konuda sunularını yaptı. Kongrede 34 oturum yöneticisi öğretmen, 21 salon sorumlusu öğrenci ve 3 kongre sorumlusu öğrenci görev aldı.

Katılımcılarını Burhan Erdayı İlkokulunda öğrenim gören 3. ve 4. Sınıf öğrencileri oluşturduğu kongrede, her katılımcı yapılacak sunumlardan istediği ve ilgi duyduğu konuyu seçerek 3 ayrı oturuma katıldı. Oturum süresi, 15 dakika sunum, 5 dakika soru cevap olmak üzere toplam 20 dakika olarak belirlenen kongrede öğrencilerin yaptıkları sunumlar ve soru cevap bölümündeki performansları akademisyenlerin performanslarını eşdeğerdi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here