Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden sanat gecesi

0
14

Balıkesir Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri BENGİ projesi kapsamında hazırladıkları ‘Yılsonu Sanat Şöleni’nde izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Salih Tozan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen gecede Görsel Sanatlar Öğretmeni Ezgi Çakır, öncülüğünde öğrencilerin hazırladığı serbest temalı resim sergisinin açılışını Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik yaptı.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Rukiye Çınar ve Özlem Çakır tarafından hazırlanan programın ilk bölümünde 80’ler temalı slayt gösterisi yapıldı, öğrenciler tarafından aşk temalı şiirler okundu.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Müjgan Yılmaz Külahlı’nın okuduğu Berin Taşan’a ait ‘Aç Kapıyı Ben Geldim’ adlı şiir büyük beğeni topladı. Sanat Şöleni’nin ilk bölümünde Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan ‘Grup Bariz’ 80’li yıllara damgasını vuran şarkıları seslendirdi.

Sanat Şöleni’nin ikinci bölümünde ise öğrenciler Üstün Dökmen’ in yazdığı ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı komedi oyunu sahneledi. Büyük beğeni ve alkış toplayan oyunun sonunda Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, öğretmen ve öğrencileri kutlayarak teşekkür belgesi verdi. İmran YOLAÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here