Dursunbey’de 5 bin kişi birlikte oruç açtı

0
7

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 20 ilçede gerçekleştirdiği iftar programları tüm hızıyla devam ediyor. Cuma akşamı Dursunbey’de gerçekleştirilen ve 5 bin kişinin katıldığı iftar programında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Ak Parti Dursunbey teşkilat başkan ve yöneticileri hazır bulundu.

Jonglör ve sihirbaz gösterileriyle başlayan iftar organizasyonu Kerkük İlahi Grubu’nun ilahileri ve Kuran tilaveti ile devam etti.

İftar organizasyonunda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Dursunbeyli vatandaşların ilk kez böyle bir organizasyon yapıldığını söylediklerini dile getirerek, “Ramazan ayında sofralarımızı paylaşarak iftarımızı beraber yapmaktan dolayı oldukça mutluyuz. Biliyoruz ki; herkesin evinde daha güzel çeşit çeşit yemekler var. Ama bizi burada bir araya getiren şey Ramazan ayının bereketi. Ekmeğimizi yemeğimizi paylaşıyoruz. Bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak her gün bir ilçede iftar organizasyonu yapıyoruz. Vatandaşlarımız oldukça mutlu oluyorlar. Onların mutluluğu bizlerin mutluluğu oluyor” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here