Ebediyete uğurlandı

0
7

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Disiplin Kurulu Üyelerinden Edremitli gazeteci Selahattin Yay, 13 yıl önce trafik kazasında kaybettiği oğlunun ölüm yıldönümünde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Yay’ın cenazesi dün çok sevdiği oğlunun yanına defnedildi.

Balıkesir basın camiasıyla eğitim dünyasının emektar isimlerinden Selahattin Yay, önceki gün ofisinde çalıştığı sırada kalp krizi geçirdi. Bürodaki görevlilerin haber vermesiyle sağlık ekiplerince hastaneye götürülen Yay’ın, vefat ettiğinin saptanması üzerine doktorlar herhangi bir müdahalede bulunmadı. Edremit’teki Körfez Medya Grubu ve Ayvalık Sözcü Gazetelerinin kurucusu ve sahibi olan 68 yaşındaki Selahattin Yay’ın ani vefatı sevenleri yanında basın ve eğitim camiasını yasa büründürdü.

ÇOK SEVDİĞİ OĞLUNUN ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE

Geçtiğimiz yıllarda beyin kanaması geçirerek uzun süre tedavi gördükten sonra sağlığına kavuşan Selahattin Yay, çok sevdiği ve ona karşı özlemini “Sensiz olmuyor be oğlum” diyerek sık sık sosyal medya hesaplarından dillendirdiği oğlunun ölüm yıldönümünde vefat etmesi ise, sevenlerinin acısını ikiye katladı.

EVLADININ YANINDA TOPRAĞA VERİLDİ

Nazire-Selahattin Yay çiftinin iki çocuğundan biri olan oğulları Emre Yay, evlendiği günün ertesinde, 2005 Temmuz ayında elim bir trafik kazası sonucu yaşamını kaybetmişti. Selahattin Yay, oğlunun yokluğuna hiç alışamamış ve bunu sık sık yazdığı şiirleriyle dillendirmişti.

Selahattin Yay’ın cenazesi dün Edremit Bekir Efendi Camiinde öğle vakti kılınan namazın ardından Şehir Kabristanındaki oğlunun mezarının yanında toprağa verildi.

ANİ ÖLÜMÜYLE HERKESİ ÜZDÜ

Edremit’te uzun yıllar eğitim camiasına hizmet veren ve bir dönem İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Selahattin Yay, emekliliğinin ardından basın sektörüne adım atmıştı.

Selahattin Yay, bir dönem İl Genel Meclisi Üyesi olarak ilçesine hizmet etmişti. Gazeteciler Cemiyeti Disiplin Kurulu ve Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) Yönetim Kurulu Üyesi olan Selahattin Yay, basın kartı sahibiydi. Yay’ın cenazesine Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, siyaset, iş ve medya dünyasından çok sayıda isim katıldı. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here