Eğitimde yenilikçi ödüllerde zirvedeyiz

0
4

Balıkesir ‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’nde 81 il arasında Türkiye üçüncüsü oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından eğitim-öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi; yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması amacıyla 2017-2018 eğitim-öğretim yılında altıncısı düzenlenen ‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ kapsamında Türkiye genelinde toplam 4 bin 841 başvuru yapıldı ve değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından 151 proje saha ziyaretine kaldı.

Projeler, 21-25 Mayıs tarihleri arasında bakanlık bağımsız değerlendiricileri tarafından yerinde inceledi ve Türkiye genelinde 62 proje ödül almaya hak kazandı. Türkiye genelinde ödül almaya hak kazanan 62 projeden üçü Balıkesir’e ait.

BATI MARMARA BÖLGESİNDEKİ ÜÇ ÖDÜL BALIKESİR’İN

‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’nde Batı Marmara Bölgesi’nde yer alan Balıkesir, bölgesindeki üç ödülün tamamını elde ederek Batı Marmara Bölgesinde ödül alan tek il olma başarısını da elde etti.

Kategori bazında Bölgesel Ödüle layık görülen projeler şunlar oldu: Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan kurumsal kapasitenin geliştirilmesi kategorisinde ‘Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme’, Altıeylül Gaziosmanpaşa İlkokulu tarafından hazırlanan eğitim öğretime erişim ve yönlendirme kategorisinde ‘Mutlu Çocuklar Sağlıklı Yarınlar’,  Kepsut 125. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu tarafından hazırlanan eğitim öğretime erişim ve yönlendirme kategorisinde ‘Müziğin Etkisini Seyredelim’ projeleri bölgesel ödül almaya hak kazandı. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here