Eğitime robot teknolojisi

0
2

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitimde teknoloji atılımı başlatmak için Güney Marmara Kalkınma Ajansı ile yürüteceği ‘Balıkesir Eğitimde Teknoloji Atılımı’ (BETA) projesini imzaladı. Projeyle mesleki eğitimde öğrenci ve öğretmenlere blok kodlama, blok kodlama ile robotik, programlama, nesne yönelimli programlama, robotik ve robot programlama, robotik proje geliştirme eğitimleri verilecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘Balıkesir Eğitimde Teknoloji Atılımı’ (BETA) projesi Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ‘Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’ kapsamında kabul edildi.

Projenin imzaları İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç tarafından atıldı. ‘Balıkesir Eğitimde Teknoloji Atılımı’ (BETA) projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 15+1 bilgisayarlı eğitim ofisi oluşturularak yıl boyunca mesleki eğitim öğrenci ve öğretmenlerine autocad 2D-3D, photoshop, fusion 360, solidworks, 3D printer, blok kodlama, blok kodlama ile robotik, programlama, nesne yönelimli programlama, robotik ve robot programlama, robotik proje geliştirme konularında eğitimler verilecek.

Bu sayede öğrencilerin mesleki ve teknik yeterliklerini sektörde geçerli bir sertifika ile belgelendirmeleri ve öğretmenlerin 350 saatlik ileri seviye eğitimler ile güncel teknolojilere adaptasyon sağlamaları hedefleniyor. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2018 yılında hazırladığı 18 projesi Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın Meslekî Eğitimin Geliştirilmesi konulu mali destek programı kapsamında kabul edilerek uygulanmaya başlandı. İmran YOLAÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here