Gençlerin bayramını kutladı

0
5

Vali Ersin Yazıcı, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Yazıcı, mesajında ülkeyi ileriye götürecek olan gençliğe, her türlü destek ve güvenceyi sunmanın, onların en iyi şekilde yetişmesine katkı sağlamanın, en büyük önceliklerinden olduğunu vurguladı.

Yazıcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, gençliğin milletlerin gücü ve yarınları olduğunu vurgulayarak Türk gençliğine güvenini, kurduğu cumhuriyeti gençlere emanet ederek yinelediğine dikkat çekti.

“ÜLKEMİZİN EN DEĞERLİ HAZİNELERİ”

Geçmişini, tarihini, kültürünü bilen, özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bunu da gençlerine aktarabilen toplumların ilelebet yaşama hakkına sahip olduklarına vurgu yapan Vali Yazıcı, “Gençliğe verilen değer ve önem arttıkça toplumlar gelişir. Gençlerimizi, ülkemizin en değerli hazinesi, yarınlarımızın teminatı olarak görüyoruz. Geleceğimiz olan gençlerin hem kendileri, hem aileleri hem de ülkelerine yararlı insanlar olarak yetişmeleri en büyük arzumuzdur. Güçlü, esenlik ve refah dolu geleceğimizi gençlerimiz inşa edecektir. Balıkesir’de yaşayan gençlerin daha iyi koşullarda eğitim görmesi, kültürle sanatla iç içe olması ve sporu hayatlarının bir parçası haline getirmek için Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi, Sporda Yetenek 10’la Gelecek gibi programlı faaliyetlerimizin yanında yeni projelerimizi hayata geçirmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“BİRLİK VE BERABERLİĞE ANLAM KATAN ÖZ DUYGULAR”

Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak gençlerin, birlikte hareket ederek, Türkiye Cumhuriyeti’ni daha güçlü bir hale getireceğini ifade eden Yazıcı, “Gençliğin, milletlerin geleceği ve güvencesi olduğu bilinciyle yüce milletimizin Kurtuluş Savaşını başlatan bu anlamlı günün önemini bir kez daha vurgulamak isterim. Tüm insanlar ve kültürler arasında dostluk ve kardeşliğin ve ülkeler arasında yapıcı işbirliğinin gelişmesine, karşılıklı saygı ve anlayış içinde tüm bölgemizde ve dünyada barış, huzur, refah ve istikrarın sağlanmasına gençlerin değerli ve özverili gayretleriyle ulaşılacağına inanıyorum. Geleceği gençlerin de enerjisi ile harmanlayarak şekillendirmeli, birlik ve beraberliğe anlam katan öz duygularla hareket edilmesine ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde hassasiyetle adımlar atmalıyız” diye konuştu.

“19 MAYIS, YENİ BİR DESTANIN YAZILMAYA BAŞLANDIĞI TARİH”

19 Mayıs’ın milletimizin zaferlerle dolu tarihinde yazılacak yeni bir destanın yazılmaya başlandığı bir gün olduğunu belirten Vali Ersin  Yazıcı, mesajını şöyle tamamladı: “Geleceğe güvenle bakmamızın nedeni, gençlere olan güvenimizden kaynaklanıyor. Bu duygu ve düşüncelerle başta, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  bu Cennet Vatan uğruna canını feda etmiş bütün aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, muhterem gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve siz değerli Balıkesirli hemşehrilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here