Giray Bulak: Kazanıp geleceğiz

0
3

Spor Toto 1. Lig 2018-2019 Sezonu ilk karşılaşmasında Altınordu ile karşılaşacak olan Balıkesirspor Baltok, sezona iyi bir başlangıç yapmak istiyor. İyi bir hazırlık dönemi geçirdikleri belirten kırmızı-beyazlı ekibin teknik patronu Giray Bulak, Akhisar’da oynanacak müsabakadan galibiyetle ayrılmak istediklerini söyledi.

Balıkesirspor Teknik Sorumlusu Giray Bulak, Pazar günü Akhisar’da oynanacak Altınordu karşılaşması öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Balkes’in kamp dönemini değerlendirerek sözlerine başlayan tecrübeli teknik adam, lige iyi bir başlangıç yapmak istediklerini belirtirken birbirini iyi tanıyan ve aynı özellikte iki takımın karşı karşıya geleceğini dile getirdi.

Sezon öncesi hazırlık çalışmalarına Balıkesir’de başladıklarını hatırlatan Giray Bulak, “Sonrasında iki etap halinde Afyonkarahisar’da kamp yaptık. Bir taraftan sezon boyunca oyuncularımızın ihtiyacı olacak kondisyonu yüklerken, diğer taraftan yaptığımız hazırlık karşılaşmalarıyla eksiklerimiz gördük. Aynı zamanda da oyun planlarımızı taktiksel olarak gözden geçirdik” dedi.

TİRE’DE İRTİFA UYUMU SAĞLANDI

Afyonkarahisar kampının ardından katıldıkları FOLKART TSYD Ege Kupası’nın da kendileri açısında faydalı olduğunu ifade eden Giray Bulak, “Balıkesir’de 130 rakımda başladığımız çalışmaları bin 20 metrede sürdürdük. Sonrasında Tire’de 90 rakıma düştük ki sezonun ilk karşılaşmasını oynayacağımız Akhisar’la aynı rakıma indik. Böylece Altınordu karşılaşmasının fiziksel şartlarına uyum sağlamayı hedefledik” dedi.

ZORUNLULUĞUN GETİRDİĞİ POLİTİKA

Çok para harcamak veya fazla sayıda transfer yapmanın güçlenmek anlamına gelmediğini belirten Giray Bulak, “Bu sezon ligde çok güçlenen takımlar var. Güçlendiğini zanneden takımlar var. Biz, transfer yasağının getirdiği zorunluluktan dolayı Avrupa takımlarının yapmış olduğu gibi bir politika izlemiş olduk. Avrupa’da takımlar genelde 1-2 transfer yapar, 2-3 oyuncu satar ve iskeleti bozmadan devam eder. Ama Türkiye’de maalesef Süper Lig’de dahil 10-15 oyuncu geliyor ve 10-15 oyuncu gidiyor. Bunu biz Balıkesirspor olarak tersine çevirdik. Hiç transfer yapmayıp, bir oyuncu hariç tüm oyuncuları elimizde tutarak iyi bir iş başardık” dedi.

GENÇ OYUNCULARIN DURUMU

Kamp dönemi ve hazırlık karşılaşmalarında altyapı oyuncularının takıma uyum sağlaması için çaba sarf ettiklerini ifade eden Giray Bulak, “Afyonkarahisar kampının birinci etabında oldukça fazla olan genç oyuncu sayısını ikinci etapta 5’e düşürdük. Onların ağabeyleriyle uyum sağlamasını hedefledik. Bunu da büyük ölçüde başardık. Başka takımlara kiralık olarak gitmeleri için izin verdiğimiz Deniz Akçan Sayar ve Emre Akkaş da geri döndü. Sezon içerisinde onlardan faydalanmaya çalışacağız” dedi.

TFF’NİN U-21 KARARINI DESTEKLİYOR

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) U-21 liglerini son kez oynatma kararını desteklediğini belirten Giray Bulak, “Günümüz futbolunda 21 yaş, oldukça fazla oluyor. Oyuncuların bu yaşa kadar yolunu çizmesi gerektiğini düşünüyorum. Hatta 19 yaş bile geç sayılıyor. Altyapı takımlarının 17 yaş sınırında kalması gerekir. Bu kararın Türk futboluna katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

ALTINORDU İLE BENZERLİKLER

Kırmızı-beyazlı oyuncuların, birbirini iyi tanıyan ve uyumlu bir ekip olduğunu dile getiren Giray Bulak, “Dolayısıyla bunun bize sahada avantajları olacak. Şimdi aynı görüntü de bir rakip olan Altınordu ile sezona başlayacağız. Birbirini çok iyi tanıyan ve özellikle de kendini tanıyan iki takım, bu hafta karşı karşıya gelecek. Tire’de hazırlık maçı yaptık bizi 2-1 yendiler ama skora çok takılmıyoruz. Zor bir maç oynayacağımızı biliyoruz. İki takımda birbirini yenebilir ama biz kazanmak için mücadele edeceğiz. Lige iyi başlangıç yapmak istiyoruz. Oyuncularımız da bunun bilincinde. İnşallah yönetimle, basınla ve taraftarla Akhisar’da olacağız ve kazanıp geleceğiz” dedi.

BULAK: TARAFTARIMIZA GÜVENİYORUZ

Taraftarın futbol kulüpleri için önemli bir güç olduğunu belirten Giray Bulak, “Taraftar, kulüplerde artık 12 numara olarak lanse ediliyor. Dolayısıyla 12’nci oyuncu durumunda oluyor. Türkiye’nin önemli taraftar topluluklarından birisi olan taraftarımızın, hedef koyduğumuzda neleri yapabileceğini biliyoruz. O yüzden taraftarımıza inanıyor ve güveniyoruz” dedi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here