Girişimcilik protokolü imzalandı

0
10

Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile İşkur arasında ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ için işbirliği protokolü imzalandı.

MÜSİAD Balıkesir Başkanı Tuncay Yıldız, KOBİ kapsamında kendi işini kurmak, işyeri açmak isteyen vatandaşların KOSGEB’in hibe desteğinden yararlanabilmesinin ilk basamağı olan girişimcilik sertifikası almalarına yönelik ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ne destek olmak istediklerini söyledi.

Yıldız, “Girişimcilik eğitimi alarak KOSGEB‘in verdiği desteklerden yararlanmak isteyen girişimcilere bir faydamız olması bizim en büyük kazancımızdır. Kursla girişimci adaylarına iş hayatında karşılaşacakları sorunları aşmak için kapsamlı bir yol haritası çizilecek. Kursiyerlerimiz girişimcilik özelliklerinin sınanması, işletme kavramı, kuruluş şekilleri, iş modeli, iş planı gibi birçok konuda modüller halinde tecrübe edinecekler. Kursun bitiminde KOSGEB’e iş planlarını sunarak ticari faaliyetlerine başlayabilecekler. Şartları uyduğu takdirde KOSGEB’ten alacakları geri ödemesiz demirbaş, kira ve personel destekleri ile belirli bir süre ayakta kalma ve piyasaya tutunma olanaklarını elde etmiş olacaklardır. Kursumuza katılanların, iş yeri açarak, ticaret hayatına girebilmesini ve  istihdam sağlayabilmelerini isteriz” dedi.

Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Nazım Balcı da; “Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak 2017 yılında BESOB, Altıeylül Belediye Başkanlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Bandırma Ticaret Odası, Burhaniye Ticaret Odası, Balıkesir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Kepsut Kaymakamlığı ve Bandırma Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile bin 255 kişiye 51 kurs düzenledik. Bu yılda girişimcilik eğitimi kurs faaliyetleri devam ediyor. Bin 350 kişi kontenjanlı kursların ilk periyodunu MÜSİAD ile imzalanan protokol kapsamında 25 kişilik 4 grup olmak üzere 100 kişilik olarak planladık” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here