GÜNMARSİFED, AB ilişkileri için Brüksel’de

0
2

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) duraksama gösteren Türkiye-AB ilişkilerine katkı yapmak, Belçika iş dünyasına çağrı, AB Parlamenterleriyle ve medyayla görüşmeler neticesinde ülkemize yönelik pozitif algı çalışmaları programı kapsamında işbirliği kuruluşları ve sosyal ortakları ile birlikte Brüksel’de önemli temaslar ve çalışmalar gerçekleştirdi.

GÜNMARSİFED, 4-7 Haziran arasında Brüksel çalışmalarını TÜRKONFED, Fredrich-Nauman-Stiftund, UEPMA, BUSINESSEUROPE katkıları ile gerçekleştirdi. Çalışmalara TÜRKONFED, TÜSİAD, TOBB Brüksel temsilcileri, TÜSİAD Londra temsilcisi katılım sağladı.  AB Komisyonunda görüşmeler, AB Parlamentosunda Milletvekilleri ile kulis ve bilgi alışverişi çalışmaları, Avrupa Liberal Forumu Temsilcisi Susanne Harting ile detay çalışmalar, Avrupa KOBİ Birliği (UEPMA) Dışişleri Direktörü Luc Hendrick ile UEPMA merkezinde program görüşmeleri, AB Türkiye Formu Genel Sekreteri Laura Batalla Adam ile AB Parlamento ve parlamenter ziyaretleri yapıldı.

GÜNMARSİFED adına Genel Sekreter Erdoğan Dur’un katkı sağladığı çalışmalar AB nezdindeki Büyükelçi Faruk Kaymakçı ile Belçika Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü ile makamlarında yapılan toplantılar ile değerlendirildi.

Brüksel temaslarının sonunda GÜNMARSİFED üyeleri arasında tam üyelik ve vizesiz Avrupa konusunda; bunun ekonomik olarak AB ülkelerine nasıl yansıyabileceği konulu bir anket yapılması ve sonuçlarının AB Kurumlarına iletilmesi kararlaştırıldı. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here