GÜNMARSİFED ihracatı artırmak için çalışıyor

0
5

GÜNMARSİFED, bölge İşletmelerinin ihracat pazarını ve total ihracat miktarını yükseltmek için çalışmalarını devam ettiriyor. GÜNMARSİFED, KOSGEB desteği ile bölge işletmelerinin ihracat artışına destek olmak maksadı ile 24 ay süreyle tematik bir proje yürütüyor. Proje çalışmaları Çanakkale’de devam ederken, önümüzdeki hafta çalışmalar Bandırma’da devam edecek.

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu’nun (GÜNMARSİFED) KOSGEB desteği ile yürütmekte olduğu ‘Güney Marmara İşletmeleri ve Girişimciliği Büyüyor’ adlı proje başlangıcından bu yana proje kapsamındaki işletmelerin yeni pazar bazında bir milyon dolardan fazla ihracat artışına katkı sağladı. Yürütülmekte olan tematik projenin Güney Marmara Bölge ihracatına çok daha fazla pozitif etki sağlayacağı bildirildi.

Proje kapsamında; Balıkesir, Çanakkale, Bandırma, Biga merkezli işletmelere ücretsiz ihracat danışmanlığı veriliyor. GÜNMARSİFED ve KOSGEB’in finanse ettiği çalışmalarda işletmelere ihracat konusunda çalışan personeline birebir işyerlerinde uygulamalı ve destekli danışmanlık veriliyor.

Ziyaretlerde öncelikle işletmenin ihtiyacı ve eksiklikleri belirlenmekte, bunlar üzerinde eğitim ve danışmanlık verilmekte, pazar araştırması, ihracat operasyonu gibi konularda uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Çalışmalar Çanakkale Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ÇASİAD) bünyesinde devam etti. Çanakkale Çan İlçesinin Etili bölgesinde kurulu bulunan Etili Seramik danışmanlık çalışmasına ev sahipliği yaptı.

GÜNMARSİFED Başkanı İsa Tamer Çelik, “Bölge ihracatını arttırmak adına, işletmelerimizi ihracat konusunda eğitmek adına bölgedeki en kapsamlı projeyi yürütüyoruz. Bir şekilde Güney Marmara İşletmelerine dokunuyor, onlara fayda sağlıyoruz. İşletmelerimizin ihracat eğitimi ile bölge ihracatını arttırmanın yolunu arıyoruz. Bu kapsamda her gün yollardayız. Bu hafta bu faaliyeti Çan’da yürütüyoruz, önümüzdeki hafta Bandırma’dayız. Öncesi çalışmalarımız Biga’da idi. Bölgemiz işletmelerini ihracat konusunda daha agresif, daha bilgili ve daha istekli olmaya davet ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here