Halil, Balkan Şampiyonu

0
4

Romanya’nın Sibiu kentinde düzenlenen Gençler Balkan Şampiyonası’nın zirvesine Ay-yıldız damgası vuruldu. Balıkesir Sporcu Kamp ve Eğitim Merkezi sporcusu Halil Çimen, 73 kiloda Balkan Şampiyonu oldu.

Romanya’nın Sibiu kentinde gerçekleşen Gençler Balkan Şampiyonası’nda Kadın judocularımız toplamda 4 altın 5 gümüş ve 2 bronz ile birinci olurken, erkek judocularımız iki günlük mücadele sonunda 3 altın bir gümüş ve 3 bronz madalya ile ikinci sırada yer aldı.

Romanya’nın Sibiu kentinde tamamlanan Gençler Balkan Şampiyonası’nın ilk gününde tatamiye çıkan judocularımız ilk günü 3 altın, 3 gümüş ve 4 bronz madalya kazandı.

8 Ülkeden toplam 119 judocunun katıldığı müsabakalarda Ay-yıldızlı Millilerimizden kadınlarda 48 kiloda Tuğçe Beder ve 57 kiloda Buket Mercan ile erkekler 73 kiloda Halil Çimen altın madalyayı kazanan isimler oldular.

Sıkletlerinde gümüş madalya kazanan judocularımız;  44 kiloda Gamze Sayma, 48 kiloda Özge Andıç ve 57 kiloda Şeyma Özerler oldu.

Bronz madalya ile üçüncülük derecesi yapan isimlerimiz ise kadınlar 52 kiloda Habibe Vardar, erkekler 55 kiloda Kadir Can Demir ile Ramazan Yılmaz ve 66 kiloda İbrahim Şimşek oldu.

Şampiyonanın son gününde tatamiye çıkan Ay-yıldızlı kadın judocularımızdan; 70 kiloda Semanur Erdoğan (altın), +78 kiloda Kübranur Esir (altın), erkeklerde; 81 kiloda Ahmet Çifçi (altın), 100 kiloda Emrullah Uçar (altın) kilolarında birinci oldular.

Kadınlarda gümüş madalya kazananlar 70 kiloda Burcu Aksoy, 78 kiloda Sıdıka Işık ile erkeklerde ikincilik kürsüsünde 81 kiloda Ata Tuncer yer aldı. Son gün müsabakalarında ise tek bronz madalyanın sahibi ise 63 kiloda Minel Akdeniz oldu. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here