Hasan Can Kültür Merkezi yükseliyor

0
3

Altıeylül’de Nisan ayında temeli atılan Hasan Can Kültür Merkezi’nin inşaatı hızla yükseliyor. Fen İşleri ekipleri de saha çalışmalarına hız verdi.

Altıeylül Belediyesi’nin ‘Kardeş Şehri’ Ümraniye Belediyesi tarafından Altıeylül’e kazandırılacak, ‘Hasan Can Kültür Merkezi’nin inşaatı devam ediyor.

Çayırhisar Mevkiinde bin 200 metrekare kapalı alan ve bin 600 metrekare bahçeye sahip olan tesis Altıeylül’ün ilk Kültür Merkezi olacak. İki kat olarak inşa edilen tesiste 400 kişilik konferans salonu bulunacak. Yüzde 20’si tamamlanan tesisin Aralık ayında teslim edilmesi planlanıyor.

ÖĞRENCİLER DE UNUTULMADI

Okulların tatil olmasıyla beraber ilçedeki okul yollarının yapım ve onarımına hız veren Altıeylül Belediyesi Fen İşleri ekipleri hem kırsal hem merkez mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Fen İşleri ekipleri merkez ve kırsalda bulunan birçok ortaokul ve lisenin okul bahçelerinde düzenleme işine devam ederken, birçok kırsal mahallede ise kilitli parke taşı döşeme işi ve okul bahçelerine öğrencilerin spor yapabilmeleri için Bocce sahası yapıyor. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here