Hedef gönül belediyeciliği

0
4

Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, yaklaşan yerel seçimlere dikkat çekti. Erdoğan, “2019 Mart’ına kadar bu belediyeciliğin adını ‘gönül belediyeciliği seferberliği’ olarak koyuyorum. Aynı şey teşkilatlarımız için geçerli. Ben iktidar partisinin il başkanıyım, ilçe başkanıyım yok. Efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve milletvekilleri, ‘125. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. Toplantıda Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim sonuçlarını değerlendirdi. Belediye Başkanları ve teşkilatlara yeni hedefin Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler olduğunu açıklayan Erdoğan, yeni dönemin adını ‘gönül belediyeciliği seferberliği’ koyduklarını açıkladı.

“MİLLET TEVAZU ARIYOR”

Ak Parti’nin 125. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşan yerel seçimlere dikkat çekti. Erdoğan, “2019 Mart’ına kadar bu belediyeciliğin adını ‘gönül belediyeciliği seferberliği’ olarak koyuyorum. Aynı şey teşkilatlarımız için geçerli. Ben iktidar partisinin il başkanıyım, ilçe başkanıyım yok. Efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz” dedi.

Mahalli seçimlere dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, il başkanları ve Belediye Başkanlarına uyarılarına şöyle devam etti: “Nerede bir yanlış yaptık? Bunları değerlendirip düzeltmek ve Mart yerel seçimlerine de böylece girmek durumundayız. Ancak bu şekilde milletimizin karşısına mesajını aldığımızın huzuruyla, güveniyle, cesaretiyle çıkabiliriz. Önümüzdeki ay büyük kongremizi yapıyoruz.

Millete yanlış yapan hiç kimsenin de arkadaşlar Ak Parti’de yeri olamaz. Çünkü partimiz milletin kendi partisidir. Hiçbir arkadaşımızın tek bir anını dahi boşa geçirme hakkı yoktur. Hiç kimse kendisini partisinin ve davasının önüne geçirmesi mümkün değildir. Aramızda belediye başkanı da bulunuyor. İşte bu seçimlerden sonra bana gelen raporlara baktığımızda özellikle bazı eleştiriler var ki bu çok çok önemli. Vatandaş özellikle şunu arıyor, bu tabi ağırlıklı belediye başkanları bunun yanında milletvekilleri vesaire. Tevazu arıyor tevazu.

“ÖNEMLİ OLAN GÖNÜLLERE GİRMEK”

Belediye Başkanı, benim dükkanıma gelip bir çayımı içmedikten sonra ben bu belediye başkanını ne yapayım diyor. Yani seçimden seçime mi belediye başkanı, milletvekili beni ziyaret edecek diyor. Veya kendi tanıdıkları ofislere uğrayıp çekip gidecekler diyor. Ak Parti’nin müktesebatında böyle bir şey olamaz. Bizi yücelten tevazumuz olmuştur. Eğer biz bu tevazuyu kaybettiysek işte bu açık net, puan kaybına da neden olmuştur. En güçlü olduğumuz yerlerde eğer ciddi bir puan kaybı olmuşsa bunu kendi nefsimize soracağız. Biz hatayı nerede yaptık? Yanlışımız nerede. Çok iyi hizmetler yapmış olabilir, ama yeterli değildir. Yeterli olan o gönüllere girmektir. Gönüllere girersek bu işi başarmış oluruz. Vatandaşına tepeden bakıyorsak, onlara yeri geldiği zaman. Kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir sonra kenara koyar.”

İl Başkanları toplantısına katılan Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Milletvekili Belgin Uygur, toplantının ardından genel merkezde Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Ataş, Fatih Şahin, Çiğdem Karaaslan, Bakan Yardımcısı  Orhan Yeğin ile bir araya gelerek 24 Haziran ve yeni dönemin değerlendirmesini yaptı. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here