İlk mezuniyet heyecanı

0
4

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ece Amca İlkokulu’nda Anasınıfı öğrencilerinin mezuniyet törenine katılarak çocukların heyecanına ortak oldu. Yılmaz, “Küçük yüreklerin, fiziki şartları yenilenmiş okullarımızda daha iyi eğitim alarak geleceğimize büyük katkılar sağlayacağından eminim” dedi.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, okulların kapanmasına kısa bir süre kala düzenlenen mezuniyet törenlerine katılarak miniklerin heyecanına ortak oluyor.

Öğrenciler ile birlikte okulu verimli bir şekilde bitirmenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Yılmaz, “İlkokul birinci sınıf ile beraber hayat başlıyor. Ben üniversite yıllarında, ilkokul ve ortaokulların bahçesinden geçerken çocuklarımız koşup oynuyordu. Öğrenciler lise dönemine geldiğinde herkes bir ağacın altında ama ayakta duruyor. Üniversiteye geldiklerinde çimlerin üzerinde yatıyorlardı. İnsanların en hareketli araştırmacı ve öğrenme eğilimi olduğu dönem aslında ilkokul dönemidir. Devletimiz 1.5 milyon öğrenciyi taşıyarak okula götürüyor. Bir milyona yakın öğrenci yemek yiyor. Bu olay çok büyük bir organizasyon. Türkiye en düzenli kurumların başında Milli Eğitim kurumu geliyor. Okullarda eğitim gören tüm çocuklarımızın daha iyi eğitim aldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Binalar 6-7 ayda dikiliyor ancak bir birey kolay yetişmiyor. Bu uzun soluklu yolculukta anne ve babalara kolaylıklar diliyorum” dedi. İmran YOLAÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here