İstihdam konuşuldu

0
4

Vali Ersin Yazıcı, başkanlığında toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında istihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamı koruyucu geliştirici, işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif iş gücü programları ele alındı.

Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman Gültekin ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

İl düzeyinde istihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamı koruyucu geliştirici, işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif iş gücü programlarının belirlenmesi, istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla toplanan kurulda gündem maddeleri konuşularak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. İmran YOLAÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here